Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 3649
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Świebodzice: Kierowcy jeżdżą przez rondo Solidarności

Niedziela, 9 listopada 2014, 6:20
Aktualizacja: 7:57
Autor: opr.red.
Region: Świebodzice: Kierowcy jeżdżą przez rondo Solidarności
Fot. www.swiebodzice.pl
To już fakt, zgodnie z decyzją Rady Miejskiej, która na sesji w dniu 8 października podjęła stosowną uchwałę, kierowcy wjeżdżający do miasta od strony Strzegomia są informowani o dumnie brzmiącej nazwie świebodzickiego ronda – Solidarności.

Proces wyboru nazwy dla ronda był wieloetapowy. Najpierw mieszkańcy składali swoje propozycje w ramach konkursu ogłoszonego przez Burmistrza Miasta Świebodzice, a następnie wszystkie wnioski zostały przedłożone radnym, którzy zdecydowali, iż to właśnie nazwa "rondo Solidarności", dla podkreślenia niezłomnej walki środowisk podziemia antykomunistycznego o odzyskanie przez Polskę suwerenności, będzie najbardziej odpowiednią nazwą akurat dla tego skrzyżowania. Nazwa stała się jednak faktem dopiero po zaaprobowaniu wniosku Burmistrza przez Prezydium Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", która wyraziła zgodę na użycie nazwy i znaku graficznego.

Rondo jest częścią kompleksowej modernizacji drogi wojewódzkiej nr 374 realizowanej przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei oraz Gminę Świebodzice. Na 1,5-kilometrowym odcinku położonym w granicach Świebodzic wybudowane zostały dwa skrzyżowania o ruchu okrężnym - jedno przy kościele pw. św. Franciszka z Asyżu, drugie - na wymienionym zjeździe na Olszany.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group