Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2509
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice na miarę Europy

Piątek, 26 września 2014, 6:20
Aktualizacja: 7:09
Autor: opr.red.
Świebodzice: Świebodzice na miarę Europy
Fot. użyczone/www.swiebodzice.pl
W Sali Koncertowej Radia Wrocław rozstrzygnięta została pierwsza dolnośląska edycja prestiżowego konkursu "Euro–Gmina". Wśród nagrodzonych samorządów znalazły się również Świebodzice. To już kolejny laur dla miasta w tym roku.

Po zajęciu 35. miejsca w rankingu gmin "Rzeczpospolitej", Świebodzice zostały dostrzeżone po raz kolejny, tym razem z uznaniem do sytuacji w mieście podeszła kapituła konkursu "Euro-Gmina".

Świebodzice wyróżnione zostały przez nią tytułem lidera w kategorii gospodarki i przedsiębiorczości. Oznacza to, że spośród innych uczestników to w przypadku Świebodzic kapituła najbardziej doceniła zaangażowanie i pracę władz samorządowych w zakresie pozyskiwania nowych inwestorów i współpracy z podmiotami gospodarczymi już funkcjonującymi na terenie miasta, a także pozytywnie oceniła sposób pozyskiwania środków unijnych i współpracę z sektorem pozarządowym. Nagrodę podczas uroczystej gali z rąk wicewojewody dolnośląskiej Ewy Mańkowskiej i sekretarza województwa dolnośląskiego Lilli Jasińskiej odebrał Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, który nie krył radości i dumy z przyznanego Świebodzicom wyróżnienia.

Organizatorem konkursu "Euro-Gmina, Euro-Powiat, Euro-Partner", którego celem jest promowanie najlepiej zarządzanych jednostek samorządu terytorialnego i przedsiębiorstw prywatnych, jest Fundacja Gospodarcza "Euro-Partner". W ramach plebiscytu, objętego patronatem przez Ministerstwo Gospodarki i Telewizję Polską, wręczane są tytuły lidera w kategoriach: gospodarki i przedsiębiorczości, rolnictwa, ekologii, służby zdrowia i opieki społecznej, bezpieczeństwa, edukacji, kultury, sportu, turystyki oraz agroturystyki.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group