Poniedziałek, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 2911
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Piękne pomaganie

Wiadomości: Świebodzice
Poniedziałek, 2 marca 2015, 6:20
Aktualizacja: 6:48
Autor: opr.red.
Fot. www.swiebodzice.pl
Wszystkie Kolory Świata – to cykliczna akcja UNICEF, w której biorą udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Dzieci w ramach projektu przygotowują szmaciane laleczki, które później trafiają na licytację, a dochód z niej zebrany pomaga ratować zdrowie i życie maluchów w Afryce.

W tym roku pomoc nakierowana jest na dzieci w Sudanie Południowym. Każde 10 zł uzyskane z licytacji to możliwość kompleksowego zaszczepienia jednego dziecka. Po raz drugi taka akcja odbyła się w Zespołem Szkół Integracyjnych w Świebodzicach. W środowe popołudnie, 26 lutego, w holu szkoły zebrało się spore grono ludzi dobrej woli, którzy postanowili wesprzeć akcję i pomóc maluchom z Sudanu. Ambasadorem UNICEF w szkole jest polonistka Justyna Gąsior, która prowadziła licytację i skutecznie zachęcała do podzielenia się groszem. Dzięki temu sprzedano wszystkie 25 lalek.

- Udało nam się pozyskać w ten sposób 2 tysiące złotych, bardzo dziękujemy za piękny gest i hojność, szczególnie panu burmistrzowi, który wylicytował aż 3 lalki - podkreśla Justyna Gąsior. - Dodam, że nasze maluszki z klas I-III przygotowały loterię fantową, z której dochód to 300 zł, zatem razem pozyskaliśmy 2300 zł co pozwoli zaszczepić 230 dzieci w Sudanie.

Najdroższa lalka została sprzedana za 210 zł. Burmistrz Bogdan Kożuchowicz, który zakupił 3 lalki, dwie z nich pozostawił w szkole z przeznaczeniem na licytację przyszłoroczną, podobnie zrobili też inni ofiarodawcy. Ale laleczki nie będą czekały rok w szafie - trafią do Centrum Onkologicznego we Wrocławiu i tam z pewnością będą pocieszać wesołymi buźkami małych pacjentów.

Licytacji towarzyszył występ zespołu "Echo" oraz krótka inscenizacja o uchodźcach z Ukrainy.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group