Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2503
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice: Podopieczni DPS mają nowy plac zabaw

Sobota, 20 września 2014, 6:20
Aktualizacja: 7:09
Autor: mlegierska
Świebodzice: Świebodzice: Podopieczni DPS mają nowy plac zabaw
Fot. użyczone/www.swiebodzice.pl
Kolorowy i bezpieczny, z rozmaitymi huśtawkami, drabinkami do wspinania i piaskownicą – taki jest nowy plac zabaw, z którego korzystać mogą podopieczni Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Świebodzicach. Otwarcie placu odbyło się w poniedziałek, 15 września, na terenie parku przylegającego do Pałacu Seidlów, w którym mieści się siedziba DPS.

Z okazji otwarcia placu odbyła się akademia przygotowana przez chłopców będących podopiecznymi placówki oraz ich opiekunów. W uroczystości udział wzięło wielu zaproszonych gości, w tym Burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz wraz z małżonką, Skarbnik Miasta Luiza Gass-Sokólska, radna miejska Elżbieta Horodecka, a także Radosław Mołoń - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Andrzej Mańkowski z Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Marszałkowskiego.

Inauguracji nowego miejsca, w którym wolny czas mogą spędzać chłopcy objęci opieką Sióstr Szkolnych ze zgromadzenia de Notre Dame towarzyszyła uroczysta atmosfera, bo i okoliczność była wyjątkowa. Plac zabaw był bowiem tym, o czym od dawna marzyli podopieczni placówki. Stary, wysłużony zaczął niszczeć i tracić swoją funkcjonalność, a chłopcy nie mieli miejsca do beztroskiej zabawy. Jednak dzięki zaangażowaniu sióstr oraz członków zarządu działającego przy DPS Stowarzyszenia Charytatywno-Opiekuńczego im. bł. Marii Teresy Gerhardinger, udało się zmaterializować budowę nowego, w pełni funkcjonalnego placu.

Po występach artystycznych wszyscy zgromadzeni przenieśli się na plac, gdzie podopieczni Domu Pomocy Społecznej dokonali honorowego przecięcia wstęgi. A później była już tylko zabawa i radosne testowanie wytrzymałości nowych huśtawek.

Plac powstał przy wykorzystaniu środków z dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i wsparciu Gminy Świebodzice.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group