Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 3667
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice: Rekordowo pobiegli

Wtorek, 26 maja 2015, 6:20
Aktualizacja: 6:51
Autor: opr.red.
Świebodzice: Świebodzice: Rekordowo pobiegli
Fot. www.swiebodzice.pl
Blisko 500 uczestników wystartowało w dorocznym biegu na dystansie 1500 m w ramach ogólnopolskiej akcji Polska biega. Od maluszków w wózkach po wiekowych seniorów czy niepełnosprawnych – każdy w swoim tempie dobiegł do mety. Po biegu można było jak zawsze posilić się grochówką i wylosować atrakcyjną nagrodę, ufundowaną przez liczne grono firm i instytucji, wspierających to sportowe wydarzenie.

Biegacze wystartowali o godz. 12:00 spod hali sportowo-widowiskowej przy ul. Mieszka Starego 6. Biegli jak co roku uliczkami osiedla, pierwsi na mecie pojawili się już po zaledwie 4 minutach. Wśród uczestników szczególnie miło było widzieć całe rodziny z dziećmi, niektóre w wózeczkach, nie zabrakło także licznej reprezentacji chłopców z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci oraz grupy ze świetlicy środowiskowej Tęczowa Gromada.

Po dobiegnięciu do mety każdy otrzymywał certyfikat uczestnictwa oraz wodę mineralną, w holu hali sportowej czekała pyszna grochówka, sprawnie wydawana przez harcerzy ze Szczep Harcerskiego IMAGO, którzy bardzo aktywnie włączyli się w pomoc przy organizacji imprezy.

Nieodłącznym elementem świebodzickiej edycji Polska biega jest losowanie atrakcyjnych nagród wśród uczestników biegu. Biegacze mogli cieszyć się wysokiej klasy sprzętem sportowym, koszulkami, gadżetami przygotowanymi przez Wydział Promocji UM. Rozlosowano kilkadziesiąt nagród, wśród nich były dwie szczególne - dla najmłodszego i najstarszego biegacza. Najmłodszym okazał się 14-miesięczny Franio Zapotoczny-Madetko, a najstarszą biegaczką Pani Pelagia Błazik- licząca sobie 77 wiosen. Najliczniejszą biegnącą rodziną była rodzina Państwa Kubiaków.

Organizatorami Polska biega byli OSiR Świebodzice Spółka z o.o. oraz Urząd Miejski w Świebodzicach.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group