Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2845
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Seniorzy piekli chleb

Wiadomości: Świebodzice
Wtorek, 9 czerwca 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:44
Autor: opr.red.
Fot. www.swiebodzice.pl
Trwają warsztaty dla seniorów w ramach projektu "Senior = Aktywny obywatel". Projekt realizuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach, we współpracy z Fundacją Integracji Społecznej PROM w ramach rządowego programu ASOS.

Tym razem 38 osób biorących udział w projekcie pojechało na wycieczkę do "Domu pachnącego chlebem" w Raszowie.
Seniorzy wzięli udział w warsztatach i pokazach pieczenia chleba według staropolskiej receptury. Każda z osób mogła samodzielnie przygotować, udekorować i wypiec własny bochen chleba. Uczestnicy własnoręcznie wyrabiali także masło.

* * *

Program „Senior = Aktywny obywatel” jest finansowany z rządowego programu Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014- 2020. Celem programu jest zwiększenie poziomu integracji w środowisku seniorów oraz pomiędzy seniorami a przedstawicielami młodego pokolenia. Zakłada się zaangażowanie uczestników w kompleksowe działania edukacyjne, społeczne i obywatelskie.

W ramach projektu przewidziano 3 działania:

1.e-Klub Seniora, w którym głównym kryterium rekrutacji będzie chęć nabycia kompetencji w zakresie obsługi komputera i korzystania z internetu oraz motywacja do nabywania nowych umiejętności i rozwoju kompetencji społecznych. Pierwsze zajęcia rozpoczynają się już 4 maja.

2.aktywizacja społeczna i obywatelska na rzecz rozwoju lokalnego. W ramach tego działania przewidziano warsztaty dla aktywnych seniorów- liderów społeczności lokalnej Świebodzic;

3.zdrowy i aktywny senior, to działanie ma na celu poprawę kondycji fizycznej seniorów oraz zdobycie umiejętności i wiedzy na temat aktywnego i zdrowego trybu życia.
Projekt realizowany będzie w okresie od kwietnia do grudnia br. Łączna wartość projektu to kwota blisko 85 tys. zł, dotacja wynosi ponad 76 tys. zł.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group