Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 4636
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice: TLS podsumowało trzeci rok działalności

Niedziela, 14 grudnia 2014, 6:20
Aktualizacja: 7:38
Autor: opr.red.
Świebodzice: Świebodzice: TLS podsumowało trzeci rok działalności
Fot. www.swiebodzice.pl
W czwartek, 11 grudnia, odbyło się spotkanie podsumowujące trzeci rok działalności Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach.

Świąteczne spotkanie świebodzickich lotników zaszczycili swoją obecnością, jak zwykle, wyjątkowi goście, którzy nie kryją sympatii do Towarzystwa. Wśród przybyłych znaleźli się: Generał brygady Wojska Polskiego Zbigniew Janoś, dziekan Sił Powietrznych ks. płk Janusz Radzik, Burmistrz Miasta Świebodzice Bogdan Kożuchowicz, kierownik Wydziału Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej UM Marzena Korona-Kruk, Agnieszka Gielata - dyrektor Miejskiego Domu Kultury, Magdalena Ostrowska z Wydziału Infrastruktury Technicznej UM, nadzorująca prace przy powstawaniu dokumentacji projektowej Gminnego Lotniska.

Spotkanie rozpoczęło się projekcją filmu dokumentującego minione dwanaście miesięcy w wykonaniu członków TLS. Na wyświetlanych kadrach pojawiały się zdjęcia z pikników lotniczych, bieżącej działalności stowarzyszenia oraz piękne widoki Świebodzic, uchwycone z perspektywy szybowców. Wyjątkowość filmu podkreślał fakt, iż został on zadedykowany ś.p. Jerzemu Podeszwie, który jako pracownik interwencyjny został oddelegowany do prac na lotnisku. Dzięki wrodzonej pogodzie ducha oraz otwartości członków TLS, pan Jerzy stał się ważnym ogniwem społeczności lotniczej w Świebodzicach.

- Oglądając ten film widać magnetyzm, który w sobie posiadacie. Przyciągacie ludzi i sprawiacie, że chcą zostać z wami. Tak było w przypadku ś.p. Jerzego, który, wierzę w to, odchodził w poczuciu bliskości i spełnienia. Tak samo jest i w przypadku nas tu zgromadzonych. Czuję się zaszczycony, że Świebodzice mogą gościć tak znamienite osoby, jak generał Zbigniew Janoś i ksiądz dziekan Janusz Radzik. Lotnicy i lotnisko to ważna część Świebodzic - powiedział burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Zgodnie z przyjętą tradycją, wspólne spotkanie było sposobnością do wręczenia dyplomów, upominków i podziękowań za współpracę pomiędzy samorządem Świebodzic a członkami Towarzystwa. A było za co dziękować, ponieważ rok 2014 był w wydaniu Towarzystwa Lotniczego okazał się zasobny w sukcesy. Dzięki ścisłej współpracy z władzami Gminy na lotnisku pojawił się pierwszy element infrastrukturalny - hangar do przechowywania szybowców drewnianych, o którym, na ubiegłorocznym spotkaniu piloci mówili jeszcze w perspektywie planów. Rok 2014 to również sukcesy szkoleniowe. Na terenie Gminnego Lotniska prowadzone były szkolenia szybowcowe i spadochronowe. Wymiernym efektem tej działalności jest fakt, iż dwóch absolwentów szkolenia szybowcowego - Daniel Gielata i Bartosz Bamberski, którzy pierwszy kontakt z lotnictwem mieli właśnie za sprawą działalności TLS, dostało się do elitarnej dęblińskiej Szkoły Orląt. Poza zdolnymi szybownikami, TLS w przeciągu ostatniego roku doczekał się kolejnego członka, który otrzymał licencję pilota. Po ponad dwudziestu latach starań upragniony dokument z rąk Burmistrza odebrał Adam Nowicki.

- Kolejny rok możemy uznać za udany. Dzięki współpracy z władzami miasta udało się nam postawić krok naprzód. Rzadko zdarza się, by w jednym miejscu spotkało się tak wiele życzliwych osób, które dobrze życzą jednemu przedsięwzięciu. Dziękuję panu burmistrzowi i przedstawicielom agend miejskich za wzorową współpracę - podsumował Grzegorz Glegoła, prezes TLS.

Część oficjalna spotkania zakończyła się błogosławieństwem, jakiego zebranym udzielił ks. płk Janusz Radzik, oraz tradycyjnym opłatkiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group