Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2325
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świetlna fontanna na zimę

Wiadomości: REGION, Jedlina-Zdrój
Niedziela, 6 grudnia 2009, 8:48
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 grudnia 2009, 9:13
Autor: Kama
Fot. Kama
Zwraca uwagę przejeżdżających wieczorem przez miasto. Zatrzymują się i fotografują, a to przecież dopiero początek iluminacji świątecznych, z których Jedlina Zdrój znana jest w całej Polsce.

Na placu przed Urzędem Miejskim w Jedlinie Zdroju zamontowano świetlne iluminacje na fontannie. Przypomnijmy, do okresu zimowego były w niej delfiny. – Zimą fontanna wyglądała dość ponuro, a przecież w innych miastach takie ozdoby są praktykowane, więc chcieliśmy też urozmaicić i umilić zimowe wieczory zarówno mieszkańcom, jak i kuracjuszom czy innym przyjezdnym – wyjaśnia Krystyna Szemiel zajmująca się promocją miasta. Fontanna jest dwukolorowa i kosztowała kilkanaście tys. zł.

Kolejna iluminacja świetlna znajduje się na Placu Zwycięstwa i jest jego stałym elementem, powstałym w ramach projektu przebudowy placu. W drugim etapie rozbudowy ma powstać kolejna fontanna na Placu Zdrojowym. – W newralgicznych punktach miasta, także w okolicy tychże iluminacji, jest monitoring, z którego obraz już w niedalekiej przyszłości będzie przekazywany przez Internet. Dzięki temu każdy, kto wejdzie na stronę internetową Jedliny, będzie mógł zobaczyć, jak to wszystko wygląda – opowiada Elżbieta Klisz, Sekretarz Miasta Jedlina Zdrój.

Aby nie zakłócić czasu adwentu, świąteczne iluminacje świetle w całym mieście pojawią się dopiero od połowy grudnia. – 18 grudnia powinniśmy już zakończyć ozdabianie miasta – wyjaśnia Andrzej Gniatkowski, dyrektor Centrum Kultury w Jedlinie Zdroju. – Jednak do 28 grudnia mają czas mieszkańcy, którzy wezmą udział w konkursie na najpiękniej udekorowaną posesję – dodaje.

Przypomnijmy, Jedlina Zdrój od lat jest jednym z najpiękniej świątecznie udekorowanych miast w Polsce. Na wieczorne, świąteczne spacery przyjeżdżają tu osoby z okolicznych miejscowości. Nie inaczej zapewne będzie w tym roku.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group