Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 6026
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Sokołowsko: Świetny festiwal

Poniedziałek, 23 września 2019, 14:31
Aktualizacja: Środa, 25 września 2019, 8:35
Autor: red
REGION, Sokołowsko: Świetny festiwal
Fot. organizatorzy
345 osób wzięło udział w bardzo udanym, 9. Festiwalu Nordic Walking w Sokołowsku. Festiwal zorganizowało Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, a współorganizatorem było Sołectwo Sokołowsko.

Uczestnicy już przed 9.00 meldowali się przy górującym w Sokołowsku namiocie Tipi gdzie odbywały się zapisy. Poranne słońce przyczyniło się zapewne jeszcze do większej frekwencji i tuż przed startem do małego Sokołowska przyjechały całe rodziny. Zapisy trwały do ostatniej chwili i na starcie zameldowało się, ponad 340 osób co jest jednym z wyższych rekordów frekwencji tego wydarzenia.

Równo o 11.00 na wspólną rozgrzewkę zaprosili uczestników instruktorzy z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking. Ostatnie 10 sekund do startu odliczył Krzysztof Kwiatkowski Starosta Wałbrzyski, który dopingował wszystkich maszerujących z kijkami na 10 km. Pół godziny później do startu przygotowali się uczestnicy 5 km wędrówki. Podobnie jak we wcześniejszym odliczaniu ostatnie chwile przed startem odliczali wspólnie Krzysztof Kwiatkowski – Starosta Wałbrzyski oraz Kamil Krzysztof Zieliński, Z-ca Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest Park.

Marsz odbywał się marszu leśnymi drogami wokół Sokołowska po urokliwych Górach Kamiennych. Setki uczestników z całego regionu wyruszyło z kijami na specjalnie oznakowane trasy. Szli zarówno mali i duzi. Niektórzy byli zbyt mali, żeby iść, jechali więc w wózeczkach. Maszerowały nawet czworonogi. Co ciekawe tak jak wszyscy inni uczestnicy marszu, pieski również na mecie otrzymały medal. Wśród uczestników marszu spotkać można było Panią Iwonę Frankowską, Wicestarostę Powiatu Wałbrzyskiego oraz Andrzeja Lipińskiego, Burmistrza Mieroszowa.

Jak zapowiadali organizatorzy nie chodziło tu o rywalizację, a o świetną zabawę i ruch na świeżym powietrzu. Nie jest ważne czy ktoś przyszedł pierwszy, czy ostatni. Organizatorom zależało, aby to była rodzinna, sympatyczna impreza, a nie rywalizacja. Każdy jest zwycięzcą i otrzymał za uczestnictwo pamiątkowy gadżet. Tradycją po zakończonym marszu stało się losowanie nagród wśród uczestników. Do rąk gości festiwalu trafiło ponad dwieście nagród w tym m.in. voucher na lot samolotem czy szybowcem, kijki do Nordic Walking, mnóstwo nagród sportowych oraz „nagrody specjalne” - dla najmłodszego i najstarszego uczestnika. Wszystkie upominki wręczali na scenie osobiście: Krzysztof Kwiatkowski, Starosta Wałbrzyski, Iwona Frankowska, Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego, Andrzej Lipiński, Burmistrz Mieroszowa, Mariusz Pawlak, z-ca burmistrza Mieroszowa, Violetta Kopka, Przewodnicząca Rady Miejskiej Mieroszowa oraz Zofia Przygoda, sołtys Sokołowska.

Powiat Wałbrzyski zadbał również o ekologię. Pojawiły się np. o pojemniki na odpady, ekologiczne były też wykonane z drewna i naturalnego sznurka medale, ufundowane przez Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy (KSS Bartnica). Napoje z limitowanej serii aluminiowych puszek "Każda Puszka Cenna" dla każdego uczestnika zapewniła spółka Recal, która w zamian za dostarczenie uczestnikom witamin w puszce oczekiwała jedynie, aby puste aluminiowe opakowanie wrzucić do specjalnie przygotowanych ekologicznych koszy. Natomiast dodatkowe nagrody dla uczestników zapewniły m.in. Sanatoria Dolnośląskie, Invest Park oraz Decathlon.

Podczas wydarzenia była też m.in. prowadzona akcja rejestracji dawców szpiku kostnego, a wśród zachęcających do przyłączenia się do akcji można było spotkać Panią Renatę Wierzbicką, prezes wałbrzyskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej. Pojawiło się również stoisko z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wałbrzycha. Poza tym można było zjeść np. pyszną grochówkę ugotowaną przez strażaków z OSP w Sokołowsku czy kiełbasę z grilla - posiłki były darmowe zapewnione przez organizatora – Powiat Wałbrzyski.
Jak przypominał Krzysztof Kwiatkowski, Starosta Powiatu Wałbrzyskiego, Sokołowsko było kiedyś jednym z najbardziej znanych w Polsce uzdrowisk. Przez takie imprezy jak ta chcemy przypominać, że w Sokołowsku wciąż jest unikalny mikroklimat, lecznicze powietrze, przepiękne okolice. I że naprawdę warto tu przyjeżdżać! - mówił Starosta Kwiatkowski.

Do zobaczenia za rok na X jubileuszowym Festiwalu Nordic Walking!!!

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group