Czytających: 3938

Zakopane: Świetny start biathlonistów z Czarnego Boru na Mistrzostwach Polski

Wtorek, 3 lipca 2012, 15:46
Aktualizacja: 15:47
W Zakopanem obyły się Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim. Kapitalnie spsiali się na tych zawodach biathloniści z Czarnego Boru, którzy wywalczyli 12 medali.

Nasi zdobyli 3 złote krążki: Bartłomiej Gwałt (bieg indywidualny na 5 km), Magdalena Gnosowska (bieg indywidualny na 2 km), Bartłomiej Filip (bieg indywidualny na 4 km).

Srebro wywalczyli: Mateusz Janik (bieg indywidualny na 5 km), Maciej Widlak (bieg sprinterski na 2,5 km), sztafeta juniorów młodszych w składzie: Gracjan Cabała, Mariusz Wtorek, Mateusz Janik, sztafeta młodziczek w składzie: Magdalena Gnosowska, Sara Filip, Paulina król.

Brązowe medale zdobyli: Paulina Król (dwa krążki za bieg indywidualny na 3 km i bieg sprinterski na 2 km), Mateusz Janik (bieg sprinterski na 3,75 km), Przemysław Sobies (bieg indywidualny na 7 km), sztafeta młodzików w składzie: Dawid Stawiarski, Maciej Widlak, Bartłomiej Filip.

Ponadto Agata Michalik zajęła 7. miejsce w biegu indywidualnym i 6. miejsce w biegu sprinterskim. Sylwia Malinowska wywalczyła 9. miejsce w biegu masowym i 12. miejsce w biegu sprinterskim seniorek. Wychowanek Melafiru Czarny Bór, a obecnie biathlonista BKS-WP Kościelisko - Krzysztof Pływaczyk - wywalczył złoto w biegu masowym oraz srebro w biegu indywidualnym i brąz w sprincie seniorów.