Środa, 31 maja
Imieniny: Anieli, Petroneli
Czytających: 5943
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Święto muzyki romskiej

Środa, 9 czerwca 2021, 9:21
Autor: red
Wałbrzych: Święto muzyki romskiej
Fot. organizatorzy
Już za kilka dni będziemy mieli w Wałbrzychu prawdziwe święto muzyki romskiej.

Będzie to II Festiwal Muzyki i Kultury Romskiej „Romano Dzipen". Patronat nad festiwalem objęli Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski, Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Patronat medialny nad wydarzeniem ma Telewizji Polska w Europie Pepe TV.

Festiwal zacznie się w piątek 18 czerwca o godzinie 16:00 od zorganizowanych w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury bezpłatnych warsztatów dla dzieci. Na godzinę 16:00 zaplanowano warsztaty tańca cygańskiego prowadzone przez Urszulę Jarosiewicz, tancerkę, choreografa, instruktorkę tańca cygańskiego. O godzinie 16:00 odbędą się również warsztaty śpiewu cygańskiego, które poprowadzi Angelo Ciureja. Odbędą się również warsztaty o kulturze romskiej z elementami treningu antydyskryminacyjnego, które poprowadzą: Sylwia Maroń i Izabela Rakoczy. Pomysłodawcą i inicjatorem zorganizowania w naszym mieście II edycji Festiwalu Muzyki Romskiej są Angelo Ciureja i Izabela Rakoczy oraz Fundacja Pomocy Dzieciom i Młodzieży Salvator.

- Festiwal został sfinansowany ze środków dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wezmą w nim udział polskie i zagraniczne gwiazdy muzyki romskiej. W programie są między innymi tradycyjne tańce polskiej i ruskiej Romy, także z Węgier, Iranu i Indii - zachwala festiwal młody artysta Angelo Ciureja.

Gala Festiwalu odbędzie się 19 czerwca - start godzina 17:00 - Stara Kopalnia - wstęp wolny.

Wystąpią: RADA Bogusławska Rada Dance Art, Zespół THAGAR, Zespół Perła i Bracia, Zespół Pheniorype, Zespół Miro Iło, Zespół Romano Drom. Niezwykle utalentowany wokalista będzie też gospodarzem i gwiazdą wieczoru w sobotę 19 czerwca podczas głównej części festiwalowych zdarzeń. Angelo Ciureja wystąpi o godz. 20:00 na zakończenie koncertu w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Będzie mu towarzyszył Cygański Zespół Romano Drom, którego jest założycielem i liderem. Wystąpią goście specjalni: Perła Krystyna Markowska oraz Artur Szewczyk - artysta z Niemiec.

Twoja reakcja na artykuł?

2
14%
Cieszy
10
71%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group