Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1857
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Święto Seniorów w Czarnym Borze

Wiadomości: REGION, Czarny Bór
Czwartek, 15 listopada 2012, 15:40
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:47
Autor: red
Fot. użyczone
Corocznie jesienna pora staje się okazją do spotkania w gronie seniorów oraz do wyróżnienia w sposób szczególny tych par, którym udało się przetrwać razem co najmniej 50 lat.

I tak stało się 14 listopada, kiedy to w Czarnym Borze obchodzony był Światowy Dzień Seniora połączony z Jubileuszem Złotych Godów, który świętowały cztery pary z terenu gminy. W intencji Seniorów została odprawiona msza św. w czarnoborskim kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Następnie Jubilaci, ich rodziny oraz mieszkańcy gminy udali się do Karczmy Kamiennej, gdzie zaplanowano drugą cześć uroczystości.

Obchody rozpoczął, na cześć par świętujących Jubileusz 50—lecia pożycia małżeńskiego, Marsz Mendelsona w wykonaniu orkiestry dętej „Ceramik Band”. Głos zabrała Teresa Kropielnicka – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Boguszowie-Gorcach, która skierowała do Jubilatów podziękowania oraz gratulacje. Następnie Państwo Witowscy, Woźniakowie, Kłosowscy i Cabałowie odnowili przysięgę małżeńską, a wójt gminy wraz z przewodniczącą rady oraz kierownik USC wręczyli medale Prezydenta RP, legitymacje, podziękowania oraz bukiety kwiatów. Wszyscy zgromadzeni w restauracji odśpiewali Jubilatom gromkie sto lat, a następnie wójt gminy złożył wszystkim seniorom życzenia:

„…Rola osób starszych we wspólnocie ludzkiej jest nieoceniona. Seniorzy utrwalają w społeczeństwie wszystkie sprawdzone osobistym życiem wartości, normy i wzory stosunków, międzyludzkich, szczególnie dotyczy to stosunków panujących w rodzinie. Uczą młodsze pokolenia odwagi życia, umiejętności znoszenia przeciwności i porażek, a także przeżywania sukcesów. Są wspaniałym uzupełnieniem kształcenia i wychowania instytucjonalnego. Ukazują młodym ludziom w jaki sposób mogą włączyć życie jednostkowe i rodzinne w życie społeczności lokalnej i ogólnonarodowej…”.

Po życzeniach, zastępca wójta Renata Chruszcz zaprosiła wszystkich zebranych do wspólnego toastu oraz przygotowanego poczęstunku. Obchody umilił program artystyczny przygotowany przez przedszkolaków z „Melafirka”. Wiele radości wśród prawie 200-osobowej publiczności wzbudziły tańce i śpiewy w wykonaniu najmłodszych mieszkańców gminy. Program wokalno-instrumentalny przygotowany przez uczniów z Zespołu Szkół w Szczawnie Zdroju oraz orkiestrę „Ceramik Band” bogaty był w zabawne skecze, piękne piosenki wykonywane przez utalentowane uczennice, które przypomniały popularne przeboje Anny Jantar i Maryli Rodowicz. Orkiestra wykonała kilka szlagierów, które od razu wpadły w ucho uczestnikom imprezy.

www.czarny-bor.pl

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group