Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 2941
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Święto teatru

Poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 15:24
Aktualizacja: Wtorek, 27 sierpnia 2019, 8:32
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Święto teatru
Fot. Uzdrowiskowa Gmina Szczawno–Zdrój
W poniedziałek, 26 sierpnia, podczas konferencji prasowej burmistrz Szczawna–Zdroju Marek Fedoruk oraz Marzena Sobczyk dyrektor Teatru Zdrojowego opowiedzieli dziennikarzom o atrakcjach zbliżającego się V Festiwalu Krystyny Jandy.

30 i 31 sierpnia w szczawieńskim Teatrze Zdrojowym będzie można zobaczyć dwa znakomite wydarzenia z udziałem artystki.
- Festiwal początkowo organizowany był przez Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A. W tym roku spółka nie była w stanie podjąć się organizacji tego przedsięwzięcia, dlatego zdecydowaliśmy się przejąć na siebie ten trud, bo warto – podkreślał burmistrz Marek Fedoruk. – Na deskach naszego teatru będziemy mogli zobaczyć najwybitniejszych artystów sceny polskiej, bo pani Jandzie partnerować będą Jerzy Stuhr i Jerzy Łapiński. To niezmiernie prestiżowe wydarzenie kulturalne, cieszę się, że mieszkańcy nie tylko Szczawna-Zdroju, ale całego regionu, będą mieli szansę obcowania ze sztuką najwyższych lotów, tu, na miejscu, bez konieczności wyjeżdżania do dużych miast.

W piątek zobaczymy „32 omdlenia” z udziałem wspomnianych gwiazd, będą to trzy jednoaktówki na motywach Czechowa w reżyserii Andrzeja Domalika. Po spektaklu publiczność będzie mogła porozmawiać z aktorami. W sobotę zobaczymy najnowszy film z udziałem Krystyny Jandy „Słodki koniec dnia” w reżyserii Jacka Borcucha. Aktorka otrzymała nagrodę za rolę na festiwalu Sundance.

Karnety na festiwal rozeszły się bardzo szybko.
- Przyjadą do nas widzowie z całej Polski, z Niemiec, zainteresowania festiwalem było ogromne co tylko pokazuje, że nasze wydarzenie ma szczególną rangę – podkreślała dyrektor teatru, Marzena Sobczyk.

Spektakl i projekcja filmu już 30 i 31 sierpnia o godz. 19:00 w Teatrze Zdrojowym.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group