Wtorek, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 1809
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Święto Wałbrzycha

Sobota, 25 maja 2019, 9:07
Aktualizacja: 9:42
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Święto Wałbrzycha
Fot. Robert Bajek
W Centrum Ceramiki Unikatowej na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyły się wczoraj uroczyste obchody Święta Wałbrzycha.

- Dni Wałbrzycha rozpoczynają się tak zwanym Świętem Wałbrzycha. Jest to uroczystość, którą przyjęła Rada Miejska aby uczcić wszystkich Honorowych i Zasłużonych obywateli naszego miasta, tych którzy są stypendystami, albo są nagrodzeni w różnych dziedzinach. Jest to także okazja, aby świętować dwudziestolecie współpracy partnerskiej Wałbrzycha i Freiberga. To będzie też możliwość podpisania kolejnej deklaracji, omówienia nowych form współpracy i naszego dalszego rozwoju. Będziemy rozmawiać o naszej wspólnej przyszłości, o tym jak minęło ostatnie dwadzieścia lat, będziemy wspominać Honorowych i Zasłużonych Obywateli Miasta Wałbrzycha. Zaprosiliśmy te osoby, które otrzymały ten zaszczytny tytuł w ubiegłym roku, aby uhonorować je na forum i opowiedzieć o ich dokonaniach na rzecz naszego miasta - powiedział przed uroczystością Arkadiusz Grudzień z wałbrzyskiego magistratu.

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja, po którym głos zabrał przedstawiciel Svena Krugera - nadburmistrza Freiberga, naszego miasta partnerskiego. Podczas uroczystości zaprezentowana została historia dwudziestoletniej współpracy miast partnerskich Wałbrzycha i Freiberga, a także odnowienie i uroczyste podpisanie deklaracji o dalszej współpracy pomiędzy tymi miastami. Zgodnie z zapowiedzią Arkadiusza Grudnia nastąpiło odczytanie Zasłużonych i Honorowych Obywateli Miasta Wałbrzycha oraz uroczyste wręczenie tytułów przyznanych w 2018 i 2019 roku. Nie zabrakło też uroczystego tortu, a w części artystycznej wystąpiły dwa chóry: wałbrzyski Chór Millenium i Chór z Miasta Partnerskiego Freiberg.

Twoja reakcja na artykuł?

2
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
38%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
2
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group