Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 4014
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Sygnatariusze Deklaracji Sudeckiej tym razem spotkają się w Złotym Stoku

Piątek, 21 września 2018, 6:32
Autor: red
REGION: Sygnatariusze Deklaracji Sudeckiej tym razem spotkają się w Złotym Stoku
Fot. archiwum
24 września w Złotym Stoku odbędzie się walne zgromadzenie sygnatariuszy Deklaracji Sudeckiej, podczas którego podsumowane zostaną dotychczasowe działania oraz zatwierdzona zostanie Strategia Rozwoju Sudety 2030.

Mija 9 miesięcy od podpisania w grudniu ubiegłego roku we Wleniu Deklaracji Sudeckiej. To, co było wizją i planami, dzięki współpracy 107 samorządów subregionów wałbrzyskiego i jeleniogórskiego, skupionych wokół wspólnej idei stworzenia strategii rozwoju, będącej odpowiedzią na wyzwania rozwojowe i oczekiwania ich mieszkańców staje się faktem.

Strategia Rozwoju Sudety 2030 potwierdza znaczną dysproporcję w poziomie rozwoju i konkurencyjności tego obszaru w porównaniu z północnymi regionami Dolnego Śląska. Zarazem wskazuje strategiczne przedsięwzięcia na rzecz poprawy warunków życia i szybszego rozwoju gospodarczego. Autorzy dokumentu zadbali aby był on spójny z zapisami aktualizowanej Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do 2030 roku.
- Dążymy do tego, by Strategia Rozwoju Sudety 2030 stała się narzędziem finansowania dalszego rozwoju subregionów wałbrzyskiego i jeleniogórskiego w ramach tworzonego specjalnego Krajowego Programu wsparcia obszarów strategicznej interwencji w oparciu o aktualizowaną obecnie Krajową Strategię Rozwoju Regionalnego - mówią sygnatariusze porozumienia.

Spotkanie odbędzie się 24 września w Starej Kruszarni w Złotym Stoku o godzinie 11.00.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group