Niedziela, 17 października
Imieniny: Małgorzaty, Wiktora
Czytających: 2975
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szaniawski wygrał konkurs i zrealizuje spektakl

Piątek, 29 marca 2019, 13:19
Autor: red
Wałbrzych: Szaniawski wygrał konkurs i zrealizuje spektakl
Fot. red
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu został LAUREATEM Konkursu im. Jana Dormana przechodząc do finału z najwyższą punktacją Komisji Ekspertów!

Projekt Teatru na realizację spektaklu dla młodzieży wraz z działaniami edukacyjnymi otrzymał najwyższe dofinansowanie - 120 000 zł. Spektakl „Greta i ostatni Wieoloryb” będzie zaprezentowany już w październiku 25-krotnie w kilku wybranych wałbrzyskich szkołach. Gratulacje należą się przede wszystkim autorom projektu: Dorocie Kowalkowskiej (pedagożce teatru) i Maciejowi Podstawnemu (reżyserowi spektaklu)!

Konkurencja była wielka, do pierwszego etapu Konkursu złożono 54 wnioski. Do finału zakwalifikowało się 8 projektów. Trzy otrzymały dofinansowanie i zostaną zrealizowane.

Gratulujemy „Szaniawskiemu”, bo Teatr po raz czwarty jest laureatem Konkursu! Dotychczas w ramach Konkursu im. Jana Dormana zostały zrealizowane w wałbrzyskim Teatrze trzy spektakle: „Tutaj jest wszystko”, „Kiedy mój tata zmienił się w krzak”, „Dziki”.
Poniżej przytaczamy fragment z Protokołu Komisji Ekspertów.

Konkurs im. Jana Dormana zakłada realizację spektaklu i działań edukacyjnych, które pokazywane będą w przestrzeniach edukacyjnych. Komisja Ekspertów wybierała zwycięskie projekty spośród 8 propozycji.

Decyzją Komisji Ekspertów w składzie: Justyna Bargielska, Grzegorz Bucholc, Justyna Czarnota-Misztal, Anna Czernow, Justyna Sobczyk, dofinansowanie na produkcję i eksploatację uzyskały:

1. Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu120 000
2. Teatr Lalek Arlekin w Łodzi107 350
3. Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu71 500

Zdaniem Komisji: "Zwycięskie projekty charakteryzuje spójność koncepcji artystycznej i edukacyjnej. Wszyscy laureaci podejmują tematy istotne dla młodych widzów a ich współpraca z placówkami oświatowymi jest na tyle szeroko zakrojona, że pozwala na zbudowanie mocnych i długofalowych relacji pomiędzy teatrem a szkołą."

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group