Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2558
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawieńscy tenisiści walczyli na wielu frontach

Wiadomości: Szczawno-Zdrój
Wtorek, 27 lutego 2018, 12:55
Aktualizacja: Piątek, 2 marca 2018, 11:07
Autor: PAW
Kolejny znakomity weekend startowy zaliczyli młodzi zawodnicy Klubu Tenisowego w Szczawnie Zdroju.

Oprócz turnieju Tenis10 – Kajtek Cup vol.4 organizowanego na nowej hali tenisowej w Szczawnie Zdroju, zawodnicy z uzdrowiska z powodzeniem uczestniczyli w turniejach wyjazdowych.

W kategorii Skrzat – do lat 12 w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym walczyła Klaudia Owcarz. Klaudia z racji pozycji rankingowej była w zawodach rozstawiona z numerem jeden i swoją postawą na korcie rozstawienie to mocno potwierdziła, bowiem triumfowała w całej imprezie bez starty seta. Bardzo dobry występ w turnieju tej samej rangi w Lubinie zaliczył dziesięcioletni Goran Burbo KT Szczawno. Goran w singlu wywalczył wysokie trzecie miejsce ulegając Kasprowi Kulpie z Lubina, późniejszemu triumfatorowi całej imprezy. Dodatkowo Goran grając w parze z Kevinem Pabisiakiem również w deblu zameldował się w półfinale. Również w kategorii skrzat, lecz w turnieju ogólnopolskim w Chorzowie, wystąpili Filip Kosiński oraz Jan Kluczyński (oboje KT Szczawno). Oboje w singlu po wygraniu pierwszej rundy, w drugiej zdobywali cenne doświadczenia w walce ze starszymi kolegami, najlepszymi zawodnikami w Polsce w tej kategorii wiekowej. Janek uległ Jakubowi Jędrzejczakowi z Bielska (aktualny Mistrz Polski), a Filip przegrał z Marcinem Andrzejczakiem z Łodzi (aktualny nr 3 w Polsce). W deblu nasza para zameldowała się w ćwierćfinale ulegając parze Michałowski/Czubak.

Na wielu frontach walczyli także młodzicy. W najdalszą podróż po udanych Mistrzostwa Polski wybrał się Gabriel Wójcicki, który rywalizował w turnieju Tennis Europe U14 Rotterdamie. Gabryś niestety już w pierwszej rundzie musiał uznać wyższość Włocha Matteo Fondriest, lecz to dopiero początek startów w turniejach tak wysokiej rangi dla Gabriela, a doświadczenia z tego wyjazdu na pewno zaprocentują. Pozostali młodzicy zagrali w Wojewódzki Turnieju w Ścięgnach koło Karpacza. Starty okazały się bardzo udane, bowiem w turnieju chłopców bezkonkurencyjny okazał się Antoni Pankowski KT Szczawno, który wygrał całe zawody bez straty seta. W turnieju dziewcząt wysokie drugie miejsce wywalczyła Kornelia Ejsmont, która w turnieju pokonała wyżej notowane, starsze zawodniczki. W finałowej rozgrywce uległa Oliwii Orlińskiej z AZS Wrocław. W Ścięgnach wystartowała również Joanna Zagaja, lecz nie ukończyła turnieju z powodu kontuzji.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 2-03-2018 8:36
Tensiśici to członkowie grupy 10CC ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group