Czytających: 5226

Szczawno Zdrój: Szczawieńscy zawodnicy znów na podium

Wtorek, 17 maja 2016, 13:09
Miniony weekend był bardzo owocny w medale dla szczawieńskich tenisistów ziemnych.

Udane starty zaliczyli młodzicy oraz zawodnicy Tenis10.

Młodzicy, a więc zawodnicy do lat 14, rywalizowali na Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym w Ścięgnach koło Karpacza. Swój pierwszy tytuł w tej kategorii wiekowej wywalczyła Karolina Bukowska, natomiast w turnieju chłopców drugie miejsce wywalczył Hubert Sajdak.

Zawodnicy KT Szczawno Zdrój, startujący w kategorii zielonej (do lat 10), Tenis10 udali się na jeden z największych turniejów w regionie KUBOT KIDS CUP do Legnicy. Zawody były tym bardziej wyjątkowe, że zmaganiom przyglądał się sam tytułowy bohater cyklu Łukasz Kubot, który chętnie rozmawiał z uczestnikami, rozdawał pamiątkowe autografy. W turnieju dziewcząt najwyżej uplasowała się Klaudia Owcarz zajmując wysokie trzecie miejsce (uległa dopiero późniejszej triumfatorce imprezy Livii Sobali po zaciętym meczu 5/7). W zmaganiach grupowych startowała również Pola Rosiak. W turnieju chłopców najwyżej uplasował się Dawid Okopniak zajmując 4. Miejsce, a dalej dyplomy za 5, miejsce odebrali Filip Kosiński i Mikołaj Huszczo.