Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2851
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno-Zdrój: Szczawno Open 2017 rozstrzygnięte

Środa, 6 września 2017, 14:29
Aktualizacja: 14:32
Autor: PAW
Klub Tenisowy Szczawno Zdrój był organizatorem turnieju rangi europejskiej Szczawno Open 2017.

Ponieważ były to jedyne zawody tej rangi w kategorii U12 w Polsce w tym roku, uzyskały wyjątkowy status oraz poziom sportowy.

Rywalizacja toczyła się systemem pucharowym w singlu i deblu, osobno dla chłopców i dziewcząt, a na starcie zameldowało się 80 zawodników z rozmaitych krajów (Rosja, Czechy, Słowacja, Hiszpania, Ukraina, Niemcy, Rumunia, RPA, Francja i Polska). Dla chętnych zawodników, którzy przegrali swoje pierwsze mecze w turnieju głównym, przygotowano turniej pocieszenia. Same zawody były sporym wyzwaniem dla szczawieńskich działaczy, bowiem obowiązkiem organizatora jest zapewnienie tzw. hospitality (spanie i wyżywienie na czas turnieju) dla zawodników należących do kadry narodowej swojego kraju oraz ich trenera. Wyzwanie stanowiła też liczba rozegranych spotkań w turnieju Szczawno Open 2017, bowiem wiadomo, że na szczawieńskim obiekcie są jedynie 3 korty zewnętrzne, lecz tu z pomocą przyszli działacze partnerskiego klubu z Wałbrzycha- Atri Wałbrzych, którzy umożliwili wynajęcie kortów na potrzeby turniejowe Szczawno Open 2017. Dodatkowo organizacyjnie świetną robotę wykonali sędziowie PZT, którzy dzieląc się pracą na dwa obiekty, sprawnie przeprowadzili całe zawody. To wszystko przełożyło się na wspaniałe tenisowe widowisko, które zapewnili nam młodzi tenisiści.

W turnieju singla bezkonkurencyjny okazał się Goran Zgoła z Poznania, który jest aktualnym Mistrzem Polski w kategorii Skrzat. Goran w pięknym stylu pokonał w finale reprezentanta Rosji Grigory Shebekina 6/0, 6/1. Trzecie miejsce wywalczyli Dorian Juszczak ze Szczecina oraz Eddie Schmidt z Niemiec. W turnieju pocieszenia najlepszy okazał się zawodnik niemiecki Leon Wunderlich pokonując w finale Tobiasza Sopolińskiego z Wrocławia. I choć triumf Polaka w singlu był dużym wydarzeniem na tak prestiżowej imprezie, to dla szczawieńskich kibiców wyjątkowy był finał gry podwójnej, bowiem wystąpił w nim reprezentant gospodarzy Gabriel Wójcicki z KT Szczawno, który grał w parze z Jędrzejem Chęclewskim z Poznania. W finale Polacy musieli jednak uznać wyższość niemieckiej pary Szmidt/Mietusch 2/6, 6/7, lecz drugie miejsce w takim turnieju to ogromny sukces.

W turnieju singla dziewcząt pewnie triumfowała reprezentantka Słowacji Emma Tothova, która w finale pokonała Serbkę Darję Suvirjonkovą 6/1, 6/2. Trzecie miejsce wywalczyły Daria Górska z Tczewa oraz Czeszka Viktoria Lackova. Również w turnieju singlowym, lecz w fazie pocieszenia, gospodarze mieli powody do dumy, bowiem w ścisłym finale wystąpiła Kornelia Ejsmont z KT Szczawno Zdrój ulegając francuskiej tenisistce Nel Collidor 3/6, 1/6. W deblowych zmaganiach dziewcząt najlepsza była para Górska/Tothova pokonując w finale czeską parę Heiderova/Paterova 6/2, 6/2.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group