Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 1529
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno–Zdrój jest liderem kultury

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Środa, 20 września 2017, 13:55
Autor: red
Fot. UM Szczawno–Zdrój
Wieczór w Zamku Topacz należał do Szczawna–Zdroju, bowiem to właśnie do tej uzdrowiskowej gminy trafił tytuł Lidera Kultury w Konkursie "Wzorowa Gmina".

Bez wątpienia to głównie zasługa Teatru Zdrojowego im. Henryka Wieniawskiego oraz Uzdrowiska Szczawno-Jedlina S.A., a także innych szczawieńskich instytucji i osób, które we współpracy z nami koncentrują się na podnoszeniu jakości życia kulturalnego w mieście oraz regionie.

Do historii przeszedł już przecież Międzynarodowy Festiwal Henryka Wieniawskiego odbywający się nieprzerwanie od pięćdziesięciu dwóch lat. Jego pierwsza edycja miała miejsce w 1966 roku i wówczas nosił on nazwę "Dni Henryka Wieniawskiego". Od wielu lat teatr jest organizatorem cyklicznych wydarzeń artystycznych, które na stałe wpisały się do kalendarza kulturalnego naszej gminy. Wśród nich należy bez wątpienia wymienić (poza prestiżowym Międzynarodowym Festiwalem Henryka Wieniawskiego) Szczawieńskie Spotkania z Folklorem, koncerty promenadowe, Szczawieńskie Spotkania Chórów "Beati Cantores", koncerty z okazji świąt państwowych, gale operetkowo-operowe, koncerty wielkopostne.

Kultura przez duże "K" to także działania Uzdrowiska - Festiwal Krystyny Jandy, VIVA SANTANA, liczne koncerty symfoniczne, okolicznościowe oraz spektakle przyciągają tu nie tylko kuracjuszy, ale i ludzi łaknących wyższej rozrywki.

Przyznany przez kapitułę konkursową składającą się z reprezentantów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego tytuł Lidera Kultury to ogromne wyróżnienie i dodatkowy motywator do organizacji jeszcze lepszego życia kulturalnego w naszym mieście.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group