Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 4367
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Szczawno–Zdrój ma nowych honorowych obywateli

Piątek, 24 marca 2017, 15:24
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Szczawno–Zdrój ma nowych honorowych obywateli
Fot. UM Szczawno–Zdrój
W Białej Sali nastąpiło uroczyste wręczenie tytułów Honorowego Obywatela Szczawna–Zdroju nadanych przez Radę Miejską – Tadeuszowi Wlaźlakowi i Zygmuntowi Zdrojewiczowi.

Dzień wcześniej z powodu niemożliwości uczestniczenia, ze względu na stan zdrowia, tytuł Honorowego Obywatela Szczawna-Zdroju wręczył - w domu - Idziemu Gagatkowi – burmistrz miasta Marek Fedoruk. W uroczystości uczestniczyli: Przewodnicząca Rady Miejskiej Ramona Bukowska-Mucha, radni, zaproszeni goście. W laudacjach dołączonych do uchwał nadających tytuły, które podjęła Rada Miejska, czytamy: m.in.

- Tadeusz Wlaźlak to były nauczyciel, dyrektor Technikum Ceramicznego, radny. W latach 1998-2014 pełnił obowiązki Burmistrza Miasta.

- Idzi Gagatek, mieszkaniec Szczawna – Zdroju, w latach 1950-1984 był górnikiem w Kopalni Węgla Kamiennego THOREZ w Wałbrzychu. Idzi Gagatek to zasłużony działacz największego ogólnopolskiego niezależnego związku zawodowego „Solidarność" powstałego w 1980 roku dla obrony praw pracowniczych, a do 1989 roku jednego z głównych ośrodków opozycji przeciw rządowi Polski Ludowej i komunizmowi. Swoją działalnością związek przyczynił się znacznie do zmian kształtu państwa polskiego u progu lat dziewięćdziesiątych i do zmian polityczno-ustrojowych (tzw. Jesieni ludów") w całej środkowej Europie.

- Zygmunt Zdrojewicz w Szczawnie - Zdroju spędził swoje dzieciństwo i czasy młodzieńcze. Prof. zw. dr hab. n. medycznych jest specjalistą chorób wewnętrznych, endokrynologiem i seksuologiem w Klinice Endokrynologii, Diabetologii i Leczenia Izotopami Akademii Medycznej we Wrocławiu. Zygmunt Zdrojewicz od wielu lat jest związany ze Szczawnem. Od roku 1994 jest konsultantem ds. naukowo-medycznych w spółce „Uzdrowisko Szczawno-Jedlina", spotyka się również z mieszkańcami Szczawna-Zdroju na otwartych wykładach organizowanych przez Towarzystwo Miłośników Szczawna-Zdroju, od kilkunastu lat dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas organizowanych co miesiąc spotkań z kuracjuszami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group