Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 5073
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Szczawno–Zdrój to bezpieczna gmina

Sobota, 5 stycznia 2019, 8:25
Aktualizacja: 10:30
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Szczawno–Zdrój to bezpieczna gmina
Fot. Paweł Danielak
Już 11 stycznia o godzinie 14:00 w sali kameralnej Teatru Zdrojowego przekazanych zostanie 10 defibrylatorów AED Samaritan Pad 350P przedstawicielom 10 wytypowanych instytucji mi miejsce w Szczawnie–Zdroju, aby pełniły swój dyżur.

- Mamy nadzieję, że nie będzie potrzeby z nich korzystać, ale gdyby zaszła już taka potrzeba, to będą one dostępne w następujących miejscach: Urząd Miasta, Miejska Biblioteka Publiczna im. T. Boya-Żeleńskiego w Szczawnie-Zdroju, Dom Zdrojowy, Pijalnia Wód Mineralnych, boisko sportowe, Wzgórze Gedymina, Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie w Szczawnie Zdroju, Miejska Szkoła Podstawowa w Szczawnie - Zdroju, Sanatorium Azalia, Dworzysko - informują inicjatorzy przedsięwzięcia. - Doliczając AED znajdujące się na hali sportowej, Uzdrowiskowa Gmina Szczawno-Zdrój stanie się jedną z najbezpieczniejszych gmin w Polsce, pod względem dostępności do defibrylatora przypadającego na jednego mieszkańca.

Projekt „Bezpieczna Gmina Szczawno-Zdrój” zakłada również przeszkolenie z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej 210 osób. Szkolenia, dzięki uprzejmości Uzdrowisko Szczawno-Jedlina, odbędą się w dniach 15,16, 18, 21, 22, 23, 24 stycznia w Domu Zdrojowym. Za szkolenia odpowiadać będzie znana firma z Wrocławia Control Life, która bardzo profesjonalnie podchodzi do przeprowadzanych przez siebie zajęć. Wiemy już, że podczas szkoleń prowadzący wykorzystają nowatorski sprzęt w technologii wirtualnej rzeczywistości, którego dostawcą jest firma 4helpvr.
- Cieszymy się, że udało nam się ściągnąć właśnie tę firmę do Szczawna-Zdroju, bowiem mamy gwarancję szkolenia na najwyższym, możliwym poziomie. Nie było by tego bez wsparcia Pomoc to Moc - społeczna odpowiedzialność PZU, za co już teraz serdecznie dziękujemy - czytamy na profilu społecznościowym.

Twoja reakcja na artykuł?

17
81%
Cieszy
1
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group