Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4799
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szczuli go amstaffem

Piątek, 5 sierpnia 2022, 10:38
Aktualizacja: 11:39
Autor: red
Wałbrzych: Szczuli go amstaffem
Fot. KMP Wałbrzych
W miniony wtorek nad ranem dwóch sprawców przy użyciu psa w typie amstaff, grożąc napotkanemu mężczyźnie pozbawieniem życia, zabrało młodemu wałbrzyszaninowi m.in. telefon komórkowy, e–papierosa oraz portfel z dokumentami i kartą płatniczą.

Zgłoszenie o wymuszeniu rozbójniczym w centrum Wałbrzycha dotarło do dyżurnego wałbrzyskiej komendy w miniony wtorek po godzinie 6:00. Na pl. Tuwima dwóch mężczyzn szczując psem zażądało od 24-latka wydania wartościowych przedmiotów. Pokrzywdzony nie chciał oddać mężczyznom tego co posiadał przy sobie, dlatego agresorzy zaczęli grozić mu pozbawieniem życia, a ostatecznie zabrali m.in. telefon komórkowy, e-papierosa, a także portfel z dokumentami i kartą płatniczą. Wartość strat oszacowana została na 1300 złotych.

Funkcjonariusze prewencji z drugiego komisariatu szybko ustalili miejsce pobytu obu przestępców i dokonali ich zatrzymania jeszcze tego samego poranka. Podejrzani to wałbrzyszanie wieku 34 i 43 lat. W momencie zdarzenia obaj sprawcy byli kompletnie pijani. W toku wykonanych przeszukań mundurowi ujawnili i zabezpieczyli skradzione mienie.

Podczas dalszych czynności funkcjonariusze kryminalni Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu ustalili także, że 34-latek tego samego dnia przed godziną 5:00 na pl. Grunwaldzkim pobił 57-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, powodując u niego na szczęście niegroźne obrażenia ciała.

Obaj zatrzymani staną teraz kolejny raz przed sądem. Wcześniej odsiadywali już w więzieniach wyroki za popełnienie tego typu czynów. Grozi im więc teraz kara pozbawienia wolności do lat 15 w związku działaniem w warunkach recydywy. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres najbliższych 2 miesięcy.

Twoja reakcja na artykuł?

3
10%
Cieszy
2
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
8
26%
Złości
17
55%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group