Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5283
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Szczyt głupoty

Wtorek, 6 sierpnia 2019, 13:28
Aktualizacja: Czwartek, 8 sierpnia 2019, 8:50
Autor: red
REGION: Szczyt głupoty
Fot. nadesłane przez czytelnika
Napisał do nas czytelnik, który jest zbulwersowany zachowaniem jednego z kierowców, który niemal pod samą wieżę na Trójgarbie wjechał samochodem.

"Odkąd powstała wieża na słynnym ostatnio Trójgarbie, ta ostoja dzikiej przyrody (już z zamierzchłej przeszłości...) co raz częściej staje się świadkiem manifestacji typowo ludzkich cech - chamstwa, prostactwa, niedbalstwa. Od miesięcy dookoła szlaku gromadzą się plastikowe śmieci, które pozostaną w tym miejscu długo po tym, gdy już zwłoki sprawców tego śmietniska obrócą się w pył. O ile nie jest to w naszym kraju nic nadzwyczajnego i nawet minimalna umiejętność analizowania faktów pozwalała przewidzieć taki obrót spraw na długo przed otwarciem wieży, to mimo wszystko, "genialne" pomysły odwiedzających Trójgarb turystów potrafią czasem bardzo zaskoczyć...

W niedzielę, w samo południe, kiedy szlaki na Trójgarb były przepełnione, dało się usłyszeć warkot silnika rozpędzonego pojazdu pod samym szczytem. Granatowe Mitsubishi, nie bacząc na dziesiątki turystów wędrujących po wąskiej ścieżce, pruło w górę na ostatnim podjeździe z wręcz zawrotną prędkością. Oczywiście, to zmusiło zarówno mnie, jak i współtowarzyszy spaceru, do zeskoczenie w bok, w gęstwinę krzaków. Kierowca nie miał zamiaru się zatrzymać. Zahamował dopiero na szczycie, gdzie wraz z pasażerką dumnie opuścili pojazd (wciąż zadziwia mnie fakt, że żyjemy w czasach, kiedy skrajne buractwo jest traktowane przez sprawców tegoż buractwa jako powód do nieskrywanej dumy). I ot cała historia.

Widoczni na zdjęciu człowiek w czerwonej koszulce oraz jego towarzyszka (niezbyt wiekowi, nie noszący oznak niepełnosprawności ruchowej), wędrujący w stronę wieży, są opisywanymi tutaj Bohaterami. Numery rejestracyjne pojazdu - DOL ..... Naprawdę nie miałbym nic przeciwko, gdyby opisaną przez Państwa sytuacją zainteresowały się służby porządkowe i uczyniły ten miły wyjazd właścicieli samochodu najdroższą wycieczka na Trójgarb w historii" - pisze nasz czytelnik.

Twoja reakcja na artykuł?

3
5%
Cieszy
2
4%
Hahaha
3
5%
Nudzi
5
9%
Smuci
10
18%
Złości
33
59%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group