Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomira
Czytających: 5465
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szermierka w WOK–u

Wtorek, 30 listopada 2021, 9:39
Aktualizacja: 9:50
Autor: red
Wałbrzych: Szermierka w WOK–u
Fot. organizatorzy
Średniowieczna szermierka w WOK. W swoje szeregi zaprasza zastęp szermierczy „Tarcza Sudety”.

To jedna z tych nieoczywistych propozycji, na które zaprasza Wałbrzyski Ośrodek Kultury. W każdy poniedziałek w ośrodku na terenie Starej Kopalni spotykają się miłośnicy szermierki. Do grupy może dołączyć każdy! Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia.

- Są osoby, które od zawsze interesowały się klimatami średniowiecznymi, rycerzami, ale są także osoby, które chcą po prostu się poruszać w formie bardziej aktywnego aerobiku połączonego poniekąd z walką – mówi prowadzący treningi Mateusz Ruszała.

Zajęcia skierowane są do młodzieży i dorosłych. W poniedziałki w Sali Łańcuszkowej na terenie Starej Kopalni prowadzone są treningi techniki.

Grupa kilka razy w roku uczestniczy w zawodach. Walki, w której biorą udział członkowie „Tarczy Sudety” są nieco inne niż walki rycerskie.

- My walczymy bez opancerzenia. Rycerze mają zbroje, całkiem inaczej to wygląda. Tutaj jest dużo techniki. Szermierka jest bardzo szczególarska, więc najpierw trzeba się przygotować dobrze technicznie, a później można startować w zawodach – dodaje Ruszała.

Spotkania odbywają się w sali Łaźni Łańcuszkowej na terenie Starej Kopalni w każdy poniedziałek od godziny 17.30 do 19.00. Informacje dostępne są pod numerem - 603 355 122.

Twoja reakcja na artykuł?

3
43%
Cieszy
2
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
14%
Złości
1
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group