Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 3385
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarnia do remontu

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 11 września 2020, 10:21
Aktualizacja: Sobota, 12 września 2020, 8:05
Autor: JAZ
Fot. JAZ
W Wałbrzyskiej Palmiarni rozpoczęły się prace dotyczące rewitalizacji szklarni nr 13, która przez opiekunów obiektu potraktowana została w sposób szczególny.

Wszystko ze względu na stan zniszczeń i ogrom oraz tempo prac jakie zostaną w najbliższym czasie wykonane.
- Jesteśmy w trakcie gruntownego remontu szklarni nr 13, która częściowo wymaga przebudowy. Niedawno zapraszaliśmy państwa, by zobaczyć efekty remontów szklarni w ramach projektu polsko-czeskiego ze słynnymi zwierzakami. Później zaprosiliśmy państwa do wyremontowanej szklarni, która została zaadaptowana na kawiarnię. Pokażemy też drewnianą, odrestaurowaną pergolę. Dzisiaj chcieliśmy pokazać prace w szklarni na remont której zaasygnowaliśmy 500 tysięcy złotych. Prace mają zakończyć się dosłownie w ciągu dwóch miesięcy. Prace wykonuje firma, która wygrała również poprzedni przetarg, a z której byliśmy zadowoleni – mówi prezydent Roman Szełemej.

Prace rozpoczęto w ostatniej chwili. W wielu miejscach konstrukcja szklarni została przeżarta przez rdzę, co z kolei sprawiło, że mogła się zawalić.
- Dużą częścią tego remontu jest zabezpieczenie roślin, które w pewnym momencie będą musiały zostać przeniesione w bezpieczne miejsce. Docelowo chcemy żeby całość prac została zakończona przed sezonem świąteczno-noworocznym, który zawsze przyciąga dużą liczbę gości – dodaje prezydent.

- Spółka przeprowadziła przetarg na remont szklarni. Szklarnia nr 13 była w najgorszym ze wszystkich stanie technicznym. Cieszę się, że udało się przekonać pana prezydenta, by przeznaczyć kolejne środki na remont tej szklarni. Prace, które należy wykonać są najtrudniejsze ze wszystkich. Proszę zwrócić uwagę na konstrukcję i podmurówkę, które są w fatalnym stanie i w dużej części wymagają gruntownego remontu – mówi Anna Żabska, prezes Zamku Książ.

Twoja reakcja na artykuł?

4
40%
Cieszy
1
10%
Hahaha
3
30%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Franciszek 11-09-2020 10:28
Widać, kto ważniejszy.Nawer Car mówi,że zardzewiałe ramki będzie wymieniać.Prawdziwy Pan,co się detalami interesuje, a nie jakaś tam Żabka.
~Pała Wodza 29-09-2020 13:09
Sukcesy i obietnice,to tylko doktor. Reszta podwładni.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group