Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1683
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szkoła jak nowa plus pracownia komputerowa

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 17 lutego 2010, 9:20
Aktualizacja: 12:28
Autor: szela
Fot. szela
Nowootwarta pracownia komputerowo–językowa w Szkole Podstawowej Nr 28, to element rewitalizacji centrum Wałbrzycha. To, że pracownia jest w budynku szkoły nie oznacza, że nie będą mogli z niej korzystać inni zainteresowani.

Szansa na to będzie co najmniej raz w tygodniu. W pozostałe dni też z pewnością nie będzie stała pusta. Już się ustawia kolejka chętnych.

- Wiem, że nauczyciele matematyki mają programy komputerowe, które będą chcieli wykorzystać na lekcjach. Czekają nauczyciele przyrody, języki angielski i francuski. Także uczniowie klas pierwszych zaczynają edukację informatyczną – wyjaśnia dyrektorka szkoły, Urszula Karnasiewicz.
Z pracowni będą mogły korzystać inne szkoły po umówieniu się na konkretny dzień, a osoby z zewnątrz będą miały taką możliwość prawdopodobnie w czwartki po południu. Zostaną zorganizowane dyżury informatyków, którzy będą udostępniać pracownię.

Sala komputerowa w szkole nr 28 to jeden z etapów projektu rewitalizacji śródmieścia. Zakłada on, oprócz remontów budynków użyteczności publicznej oraz budynków mieszkalnych, tworzenie różnego rodzaju ośrodków, z których bezpłatnie będą mogli korzystać mieszkańcy centrum.
- Pierwszym z takich obiektów było boisko Orlik przy ul. Limanowskiego. Teraz powstała pracownia, a wcześniej w szkole został przeprowadzony gruntowny remont wraz z termomodernizacją i wymianą dachu. Wkrótce będziemy otwierać Akademię Młodych w Bibliotece pod Atlantami – zapowiada prezydent Piotr Kruczkowski.
Projekt zakłada 75-procentową dotację z funduszy unijnych. Najwięcej prac zostanie wykonanych właśnie w tym roku.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group