Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 5646
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szkoła techniczna szkołą pozytywnego wyboru

Sobota, 19 stycznia 2019, 8:57
Aktualizacja: 9:59
Autor: red
Wałbrzych: Szkoła techniczna szkołą pozytywnego wyboru
Fot. organizatorzy
„Zawodowy strzał w 10!” to inicjatywa dyrektorów wałbrzyskich szkół technicznych i branżowych: Zespołu Szkół nr 5, Zespołu Szkół nr 7 i Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk”. Wydarzenie spotkało się z aprobatą Biura Edukacji i Wychowania oraz zyskało Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Wałbrzycha.

Zmiany w przepisach oświatowych budzą niepokój wśród rodziców „Jaką szkołę wybrać, czy będą miejsca w tej szkole dla mojego dziecka?” Obawy wynikają z faktu, że wiedza rodziców na temat wprowadzonych zmian jest znikoma, a przecież w nadchodzącym roku szkolnym 2019/2020 w rekrutacji do klas pierwszych wezmą udział uczniowie zarówno trzeciej klasy gimnazjum, jak i ósmej klasy szkoły podstawowej. Z tego powodu „Zawodowy strzał w 10!” ma za zadanie upowszechnianie wiedzy na temat reformy oświaty, nowych kierunków i możliwości kształcenia w Wałbrzychu oraz przekonania wszystkich zaniepokojonych rodziców, że wybór szkoły kształcącej w konkretnym zawodzie to WYBÓR POZYTYWNY .

„Zawodowy strzał w 10!” rozpocznie się konferencją w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu, która odbędzie się w dniu 22 stycznia 2019 r., o godzinie 16.00. Uczestnikami konferencji będą dyrektorzy szkół podstawowych, doradcy zawodowi, przedstawiciele pracodawców i instytucji rynku pracy. Dyrektorzy wałbrzyskich szkół technicznych przedstawią założenia reformy, możliwości współpracy z pracodawcami, nowoczesne kierunki kształcenia oraz harmonogram dalszych działań.

Jeśli jesteś PRACODAWCĄ i chcesz pozyskać przyszłych pracowników, mieć wpływ na kierunki kształcenia w naszym mieście, współtworzyć wałbrzyską oświatę organizując praktyki zawodowe, nie możesz ominąć tego wydarzenia!

Jeśli jesteś RODZICEM i chcesz świadomie i wspólnie z dzieckiem kształtować jego przyszłość i zapewnić mu wykształcenie poszukiwane na rynku pracy, musisz w tym dniu być z nami!

Jeśli jesteś WYCHOWAWCĄ klas gimnazjalnych lub ósmej klasy szkoły podstawowej i czujesz potrzebę uzupełnienia swojej wiedzy w zakresie reformy edukacji i tego co oferują wałbrzyskie szkoły twoim uczniom i co daje wybór szkoły kształcącej w konkretnym zawodzie, przyjdź i wesprzyj nasze działanie!

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
17%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group