Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 2215
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szkolenie wolontariuszy przez policjantów

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 8 stycznia 2015, 7:37
Aktualizacja: 9:29
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Wałbrzyscy policjanci w piątek spotkają się z wolontariuszami, którzy w najbliższą niedzielę będą kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Omówiona zostanie organizacja i podstawowe zasady bezpieczeństwa, o jakich należy pamiętać w czasie zbiórki pieniędzy.

9 stycznia 2015 roku w Wałbrzychu na Starej Kopalni odbędzie się spotkanie policjantów z wałbrzyskiej komendy z organizatorami i kwestującymi na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mundurowi szkolić będą młodych ludzi, którzy mają przeprowadzać zbiórkę pieniędzy na ulicach miasta, przekazując wolontariuszom praktyczne rady dotyczące unikania zagrożeń w trakcie kwesty.

Mundurowi mówić będą między innymi o omijaniu bram, okolic lokali z alkoholem, czy też nieoświetlonych części miasta. Funkcjonariusze radzą, by kwestująca młodzież organizowała się w kilkuosobowe grupy, które powinny chodzić głównie w centrum miasta i najlepiej w asyście osoby dorosłej. Zwrócą uwagę na konieczność stałego kontaktu kwestujących z osobą odpowiedzialną za organizację akcji. Podczas niedzielnej imprezy tradycyjnie wałbrzyscy policjanci będą dbać o bezpieczeństwo.

W zbiórkę pieniędzy zaangażowanych jest wiele osób dobrej woli. Do wszystkich, a w szczególności do najmłodszych kwestujących apelujemy, aby zachowali rozsądek. W szczególności należy:

- unikać miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy, parki i skwery (zwłaszcza po zapadnięciu zmierzchu);
- nie chodzić samotnie, najlepiej zbierać datki w towarzystwie innych osób;
- w razie napadu nie starać się za wszelką cenę ratować zawartości skarbonki, pamiętając, że życie i zdrowie jest wartością nadrzędną; jeżeli już do niego dojdzie, postarajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących później pomóc zidentyfikować sprawcę;
- jak najszybciej powiadomić Policję o popełnionym przestępstwie; jeśli napastnik ucieka – alarmować otoczenie krzykiem;
- w wypadku podejrzenia zaistnienia niebezpieczeństwa – nie wahać się, natychmiast powiadamiać Policję, np. dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

Najlepiej, aby najmłodsi wolontariusze kwestowali pod opieką dorosłych. Aby ustrzec się oszustów, można zajrzeć na stronę WOŚP, gdzie opisano, jak rozpoznać prawdziwych wolontariuszy.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~rubens 8-01-2015 10:05
Veto. Policja powinna w tym czasie pouczać starsze osoby z menelskich dzielnic w jaki sposób ustrzec się rabunku ze strony gównażerki a nie przytupów z orkiestry wierzących w zbawczą funkcję puszki z serduszkiem a pchających się pod nóż cynicznych rabusiów. Takie akcje dla osób starszych są normą w Anglii czy Niemczech.
~nosferatu do rubens 8-01-2015 13:00
Wiesz co księgowy, ty, jednak jesteś cham, do tego prostak. Chłopie, jak ja chciałbym cie spotkać na ulicy ....
~obywatel_X 8-01-2015 15:41
rubens czy Piaskowa Góra to menelska dzielnica? Chyba tak. Bo tam też gówniarzeria napada na osoby starsze - w tym moją teściową 83 lata. I co? Nic. Umorzenie z powodu niewykrycia sprawcy. Wcześniej pobili też na Piaskowej Górze masakrycznie, starszego gościa co wracał z PKO w Realu do domu. Już nawet nie chce mi się zgłaszać bo szkoda fatygi. Zero prewencji i pracy w terenie. Łatwiej wypromować się w mediach przy okazji hucpy zbierackiej jakiegoś okularnika.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group