Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 4284
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szkoły bardziej nowoczesne

Środa, 23 lutego 2022, 8:29
Aktualizacja: 8:33
Autor: JAZ
Wałbrzych: Szkoły bardziej nowoczesne
Fot. JAZ
Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej na specjalnie zwołanej konferencji prasowej opowiedział o realizacji projektów, które dotyczyły cyfryzacji szkół. Projekty realizowane były przez ostatnie 2 lata i sprawiły, że w tym okresie wałbrzyskie placówki oświatowe zostały odpowiednio wyposażony oraz przygotowane do pracy w przestrzeni internetowej.
- Proces cyfryzacji oraz dygitalizacji został przeprowadzony jeszcze przed pandemią, która ostatecznie przyspieszyła wszystkie działania, ale okazało się, że już w trakcie, podczas procesu nauczania zdalnego, jesteśmy do tego dobrze przygotowani - mówi prezydent.

Roman Szełemej zwrócił także uwagę na fakt, iż proces ten w wielu miejscach w kraju, nie zawsze był w odpowiednim stopniu wprowadzony i nie wszędzie docierał internet czy też nie każdy miał komputer, z którego mógłby skorzystać w trakcie nauki. Na szczęście okazało się, że nie dotyczy to wszystkich regionów.

- W trakcie pandemii okazało się, że w naszym mieście jesteśmy dobrze do tego procesu przygotowani, choć oczywiście zdarzały się problemy. To jednak impuls, który pozwolił nam proces cyfryzacji i zarządzania odpowiednio przyspieszyć. Dzięki wielu programom, także tym unijnym, otrzymaliśmy duże wsparcie finansowe, które pozwoliło nam zakupić komputery czy przygotować do pracy zdalnej kadrę pedagogiczną - dodaje prezydent. - W ciągu tego okresu, to jest tylko w latach 2020-2021, łączna kwota na działania na cyfryzację przekroczyła 4,5 miliona złotych.

Kwota ta została wsparta dofinansowaniem Unii Europejskiej w wysokości prawie 2 milionów złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

2
12%
Cieszy
9
53%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
35%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group