Niedziela, 1 listopada
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2070
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Szlachetna Paczka” w Głuszycy

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Wtorek, 19 września 2017, 8:20
Aktualizacja: 9:21
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Fot. red
W Głuszycy powstał Rejon „Szlachetnej Paczki”. „Szlachetna Paczka” ma na celu pomoc rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn.

Rejon „Szlachetnej Paczki” powstał w Głuszycy po raz pierwszy. Obecnie trwa zgłaszanie rodzin lub samotnych osób do tej akcji. Istnieje kilka sposobów na dokonanie takiego zgłoszenia. Można skontaktować się z wolontariuszami, pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej, dyrekcją szkół czy pracownikami Urzędu Miejskiego lub wypełnić formularz na stronie www.szlachetnapaczka.pl

Od 18 listopada na stronie internetowej dostępna będzie lista rodzin potrzebujących pomocy. Wybór rodziny zależy wyłącznie od darczyńcy. Organizatorzy zachęcają darczyńców do tworzenia grup, co ułatwi przygotowanie paczki i zakup potrzebnych rzeczy. 9 i 10 grudnia odbędzie się wielki finał akcji „Szlachetna Paczka”. Darczyńcy dostarczą przygotowane przez siebie paczki do wolontariuszy, a ci przekażą je potrzebującym rodzinom.

Liderem Rejonu w Głuszycy jest Magdalena Kandefer. Wolontariuszami są: Joanna Delegiewicz, Małgorzata Garncarek, Magdalena Krystyniak, Magdalena Pawlaczyk, Edyta Popek, Mariola Trawczyńska, Klaudia Twaróg i Gabriela Waleska.
„Niesienie mądrej pomocy, takiej, która ma się stać impulsem do zmian w życiu dla zagubionych ludzi lub dać chwilę wytchnienia od trudów dnia codziennego tym, którzy znaleźli się w tragicznej sytuacji życiowej” – to idea „Szlachetnej Paczki”.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group