Piątek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 4037
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Głuszyca: Szlakiem Riese

Wtorek, 15 czerwca 2021, 8:17
Aktualizacja: 8:17
Autor: PAW
Głuszyca: Szlakiem Riese
Fot. organizatorzy
Ponad stu zawodników stanęło w niedzielę 13 czerwca na starcie organizowanego już po raz piąty w Głuszycy Półmaratonu Szlakiem Riese.

25-kilometrowy dystans usytuowany w Górach Sowich najszybciej ukończył Ondrej Penc z Czech w rekordowym czasie 01:22:50. Drugi na mecie w głuszyckim Parku Jordanowskim był Michał Norbert z czasem 01:29:56, trzeci Łukasz Wawrzyniak ( 01:31:33).

Wśród pań zwyciężyła Anna Balcer, druga była głuszyczanka Anna Sikorska, a trzecia Dorota Bober. Wielkie brawa dla zwycięzców i wszystkich biegaczy. Dekoracji najlepszych zawodników w kategorii open i w kategoriach wiekowych pań i panów dokonali: wiceburmistrz Głuszycy Grzegorz Szymański oraz Andrzej Kolisz i Marek Swoboda ze Stowarzyszenia Waligóra Run.

Szczegółowe wyniki V Półmaratonu Szlakiem Rise dostępne są na stronie
www.pomiarownia.pl.

Tradycyjnie przed biegiem można było poznać tajemnice związane z budową naziemnych i podziemnych obiektów powstałych w czasie II wojny światowej w ramach projektu pod nazwą RIESE. Uczestnicy wysłuchali ciekawego wykładu Grzegorza Borensztajna z Fundacji Szlakiem Riese. Na trasie biegacze mijali m.in. obiekty usytuowane w okolicach Podziemnego Miasta Osówka.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Waligóra Run, partnerzy: Gmina Głuszyca oraz Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group