Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2141
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Szóstaki” w Gimnazjum w Głuszycy

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Piątek, 19 kwietnia 2013, 15:20
Autor: red
Fot. użyczone
Jak co roku gimnazjaliści z Głuszycy zorganizowali dzień otwarty dla wszystkich przyszłych uczniów gimnazjum.

Jest to impreza cykliczna, odbywająca się już od wielu lat pod hasłem "Szóstaku-nasza szkoła jest fajna, sprawdź to sam".
- Jak Cię widzą, tak Cię piszą - mówili uczniowie klas gimnazjalnych, którzy zorganizowali spotkanie z uczniami klas szóstych szkół podstawowych, stąd też atrakcji i niezwykłych wydarzeń w szkole było sporo.

Szóstoklasiści biorący udział w specjalnie przygotowanych konkursach, musieli połączyć wiedzę teoretyczną z praktycznym działaniem. Konkurs artystyczny wywołał Chińskiego Smoka, który przeszedł przez Wielki Mur. Wulkan Wezuwiusz ponownie ożył za sprawą tajemniczych wybuchów na konkursie historycznym. Konkurs przyrodniczy wymagał nie lada umiejętności połączenia wiedzy z przedmiotów przyrodniczych z logicznym myśleniem. Znajomość języka angielskiego pozwoliła na odgadnięcie zaszyfrowanych kalamburów oraz specjalnie wyreżyserowanych scenek z bajek i filmów w czasie konkursu językowego. Zmierzch, Królewna Śnieżka, Czerwony Kapturek po angielsku, a na dodatek w specjalnej oprawie, wywołały sporo śmiechu. Szóstoklasiści mogli poznać szkołę "od podszewki" oraz spotkać się z przyszłymi kolegami, koleżankami, dyrekcją i gronem pedagogicznym gimnazjum, zobaczyć jak funkcjonuje szkoła. Wśród atrakcji tego dnia nie zabrakło również ruchu. Swoje umiejętności sportowe szóstaki mogły zaprezentować w zmaganiach sportowych, jak i w tańcu. Okazało się, iż wśród uczniów ze szkół podstawowych, jest kilka talentów tanecznych. Wrażeń było ogromnie wiele i na pytanie: Co podobało się Wam najbardziej?, każdy z szóstoklasistów opowiadał z przejęciem, co najmocniej go zainteresowało.

W godzinach popołudniowych dyrektor Ewa Dorosz wraz z gronem pedagogicznym i uczniami gościła tym razem rodziców uczniów klas szóstych. Podczas spotkania goście mogli obejrzeć prezentację multimedialną, zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły, obejrzeć film z pobytu ich dzieci w gimnazjum, jak również zobaczyć taniec przygotowany specjalnie na to spotkanie.
- Jesteśmy szkołą nowoczesną i zaawansowaną technologicznie. Staramy się o to, aby nasi uczniowie rozwijali swoje umiejętności i pasje. Traktujemy ich po partnersku i podmiotowo, ale też uczymy odpowiedzialności, aktywności i samodzielności - mówiła na spotkaniu z rodzicami szóstaków dyrektor Ewa Dorosz.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group