Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 5171
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Szpitale dostaną zaległe pieniądze

Niedziela, 24 grudnia 2017, 10:31
Aktualizacja: 11:13
Autor: PAW
Wałbrzych/REGION: Szpitale dostaną zaległe pieniądze
Fot. archiwum
Narodowy Fundusz Zdrowia Oddział Wrocławiu przekaże blisko 156 milionów złotych dla szpitali z naszego regionu na wypłatę zaległych dotacji za nadwykonania.

O tym fakcie poinformował wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak. O faktycznej trudnej sytuacji szpitali, w tym i wałbrzyskich, mówił niedawno podczas sesji rady miasta prezydent Roman Szełemej.
- NFZ zalega z płatnościami, co stawia szpitale w trudnej sytuacji - mówi prezydent. - Sam interweniowałem w tej sprawie u wicewojewody. Tych pieniędzy w służbie zdrowia brakuje od 20 lat i niestety nie widać perspektyw na poprawę.

Do 65 dolnośląskich szpitali zaraz po świętach mają trafić zaległe pieniądze. Placówki medyczne zarządzane przez UMWD dostaną ponad 60 milionów zł, a kolejne 53 miliony zł dostaną szpitale powiatowe, natomiast 22 miliony zł to środki dla klinik i jednostek resortowych. Warto w tym miejscu wspomnieć, że spora grupa placówek leczniczych złożyła wcześniej pozwy sądowe przeciwko NFZ-owi. Teraz 44 szpitale i inne jednostki zdrowotne zdecydowały się na wycofanie tych pozwów.

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group