Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 1809
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sztuka, poezja i muzyka w Szczawnie–Zdroju

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Niedziela, 12 listopada 2017, 6:31
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Wernisaż połączony z recytacją wierszy przy akompaniamencie akordeonu odbył się w piątek, 10 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Boya–Żeleńskiego w Szczawnie Zdroju.

W wypełnionej po brzegi sali biblioteki swoje prace zaprezentował Henryk Janas, mieszkaniec Grzmiącej w gminie Głuszyca. Jego głównym zajęciem jest metaloplastyka, ale rzeźbi także w drewnie, kamieniu, metalu. Ponadto rysuje i maluje obrazy. Henryk Janas jest autorem m.in. insygniów zdobiących salę Senatu RP.
- Zajmuję się tym od dzieciństwa. Sprawia mi to wielką frajdę, co mam nadzieję, widać w tych pracach, które są tu zaprezentowane - powiedział na otwarcie wernisażu artysta.

Wystawa nie była jedynym artystycznym akcentem tego spotkania. Swoje wiersze publiczności zaprezentowała Grażyna Szymborska. Pierwsze trzy dotyczyły Szczawna-Zdroju, które jak przyznała autorka jest jej wielką miłością.
- W Szczawnie-Zdroju spędziłam najlepsze lata swojego życia. Jest to moja miłość, wracam do niej jak tylko pojawia się szansa i tej miłości dedykuję swoje wiersze.

Kolejne z recytowanych wierszy poruszały tematy związane z niepodległością Polski, żołnierzami i wszystkimi, którzy oddali swoje życie w walce za ojczyznę.

Spotkanie oprawą muzyczną uświetnił Hubert Janas.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group