Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2453
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Sztuka sakralna

Niedziela, 11 października 2020, 10:50
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 października 2020, 8:10
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Sztuka sakralna
Fot. Gmina Miasto Boguszów–Gorce
Z udziałem Prezesa Stowarzyszenia Współpracy Polska – Wschód Leszka Solarka oraz popularyzatora kultury Kresów Wschodnich Ryszarda Sławczyńskiego, 9 października odbył się wernisaż wystawy „Posłaniec Światła”.

Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Kultury w Boguszowie Gorcach zaprosiła na wernisaż wszystkich zainteresowanych sztuką sakralną. Dlaczego? Bo taką tematyką interesował się autor wystawy Włodzimierz Reszetow.

Mieszkał w Rosji, Mołdawi, Niemczech, Kazachstanie ale urodził się w Archalkałaki (Gruzja). W latach 1970-1975 studiował dziennikarstwo w Almatach (Kazachstan). Pracował w dziennikach Kazachstanu, Rosji, Łotwy. Od dzieciństwa rysował. Grafik, malarz; uprawia techniki: pastela, olej, akryl, ołówek grafitowy oraz akrylowy, tusz. Wykonał ilustracje do ponad 30 książek. Prace artysty znajdują się w prywatnych kolekcjach Rygi, Sankt Petersburga, Moskwy, Londynu, Warszawy, Rosji, Finlandii i Niemiec. Od 2018 r, dwie prace artysty- obraz św. Jana Pawła II i św. Franciszka z Asyżu - znajdują się w Watykanie, ten ostatni u Papieża Franciszka. Od 2009 roku współpracuje z festiwalami muzyki sakralnej w Polsce: Bielsku Białej, Sosnowcu, Ostrowie Wielkopolskim czy Bydgoszczy. Posługuje się językami: łotewskim, polskim, rosyjskim, niemieckim i angielskim.

Autor nie mógł, z przyczyn oczywistych, uczestniczyć osobiście w wernisażu wystawy, ale wystosował do boguszowian stosowny list z podziękowaniami za chęć goszczenia jego prac w naszym mieście.

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
2
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group