Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2163
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szykują się spore zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Środa, 10 października 2012, 11:32
Autor: PAW
Fot. PAW
W nowym rozkładzie jazdy pociągów, który wejdzie w życie 9 grudnia tego roku, znajdziemy wiele nowości.

Tak jak już wcześniej było powiedziane, najwięcej pozytywnych zmian nastąpi w ruchu dalekobieżnym. Zmiany zapowiadają zarówno Przewozy Regionalne jak i PKP Intercity. Ze strony PKP Intercity przywrócony zostanie po dwóch latach przerwy ponownie dzienny pociąg pośpieszny TLK o nazwie „Śnieżka" z Jeleniej Góry do Warszawy Wschodniej, który ponownie połączy Jelenia Górę z Ostrowem Wielkopolskim, Kaliszem, Sieradzem czy Łodzią. Wyjazd tego pociągu z Wałbrzycha planowany jest około godziny 14:00, a przyjazd z Warszawy również po godzinie 14:00. Planowane jest również dalsze kursowanie w terminie codziennym nocnego pociągu TLK „Karkonosze" Jelenia Góra- Warszawa Wschodnia (w sezonie ze Szklarskiej Poręby Górnej). Również ponownie codziennie będzie kursował pociąg pośpieszny TLK „Rozewie" relacji Jelenia Góra- Gdynia Główna, który przypomnijmy, że przez ostatnie dwa lata kursował tylko w ferie, wakacje, dłuższe weekendy i święta. Na odcinku Jelenia Góra- Wrocław pociąg pojedzie połączony z wagonami pociągu TLK „Karkonosze". Rozdzielanie obu składów nastąpi we Wrocławiu, skąd pociąg do Gdyni uda się w dalszą podróż przez Ostrów Wielkopolski, Jarocin, Poznań, Bydgoszcz, Gdańsk, a pociąg do Warszawy przez Opole, Katowice, Częstochowę, Piotrków Trybunalski.

Przewozy Regionalne uruchomią natomiast nowy pociąg InterREGIO „Rudawy", który połączy Jelenią Górę i Wałbrzych z Białymstokiem. Jego wyjazd planowany jest o godzinie 08:20. Z powrotem pociąg ten pojedzie z Olsztyna przez Toruń, Poznań. Nadal również codziennie będzie kursował pociąg InterREGIO „Galicja" który łączy Jelenią Górę i Wałbrzych z Wrocławiem, Opolem, Katowicami i Krakowem. Pociąg REGIO „Kamieńczyk", który obecnie jeździ na trasie Poznań- Jelenia Góra, ponownie pojedzie do Szklarskiej Poręby Górnej.

Wszystkie powyższe połączenia są owocem starań Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych oraz współpracy z poseł Marzeną Machałek i lokalnymi mediami.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group