Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3715
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Szykuje się jubileusz

Sobota, 27 listopada 2021, 11:08
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Szykuje się jubileusz
Fot. Grupa Sudecka GOPR
Już w przyszłym roku Grupa Sudecka GOPR będzie obchodziła 70. rocznicę powstania.
- Już dzisiaj planujemy szereg wydarzeń z tym związanych, w tym niektóre będą miały charakter otwarty, gdzie będziemy chcieli pokazać wszystkim zainteresowanym zastosowanie różnych technik ratowniczych oraz sprzęt, jakim dysponujemy. Dzisiaj, oglądając zdjęcia sprzed lat, możemy zobaczyć, jak długa pod względem sprzętowym była droga rozwoju naszego Pogotowia. Oczywiście ten rozwój, szczególnie dynamiczny w ostatnich latach, nie byłby tak spektakularny, gdyby nie wsparcie, jakie otrzymujemy od szeregu instytucji: władz państwowych i samorządowych, sponsorów, osób fizycznych oraz naszych partnerów - informuje Grupa.

Jako swojego Partnera, Grupa chce wskazać na sieć Media Expert i Fundację Mediaexpert "Włącz się". Współpracują już od dwóch lat i wspólnie budują nowoczesny system do prowadzenia akcji poszukiwawczych. Pierwszym jego elementem było wyposażenie niemal wszystkich karetek górskich w nowoczesne tablety. Dzięki temu osoba prowadząca działania w czasie rzeczywistym wie, gdzie znajduje się zespół wyjazdowy, a ratownicy w samochodzie mogę dobrać najkorzystniejszą opcję dojazdu do poszkodowanego lub w rejon poszukiwań.

Drugim elementem współpracy było wyposażenie przez sieć Media Expert i Fundację Mediaexpert "Włącz się" wszystkich Grup Regionalnych GOPR w wysokiej klasy drony, które wykorzystywane są podczas działań poszukiwawczych. Już w tym roku przeprowadzono ich ponad 300 i w wielu przypadkach otrzymane drony nie tylko wzięły udział, ale wręcz dzięki nim szybko udało się zlokalizować osoby poszukiwane. Nie można wykluczyć, że w kilku przypadkach właśnie tej technologii osoby poszukiwane zawdzięczają życie.

Źródło" Grupa Sudecka GOPR

Twoja reakcja na artykuł?

1
17%
Cieszy
5
83%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group