Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2814
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szykuje się więcej wyburzeń

Czwartek, 10 stycznia 2019, 11:49
Aktualizacja: 12:30
Autor: PAW
Wałbrzych: Szykuje się więcej wyburzeń
Fot. red
Okazuje się, że budynek przy ulicy św. Barbary 11, z którego musieli wyprowadzić się ostatni lokatorzy, bowiem zaczęły w nim pękać ściany, nie będzie jedynym, który czeka wyburzenie.

O wyburzeniach pisaliśmy niedawno i wskazywaliśmy obiekty, które są wytypowane do likwidacji. Wielokrotnie mówił o tym również prezydent Roman Szełemej. Ostatnie wydarzenia z ulicy św. Barbary uświadomiły jednak wielu osobom, że wyburzenia niektórych kamienic, wciąż w wielu wypadkach zamieszkiwanych, są koniecznością, bowiem może dojść do tragedii budowanej. Ich stan techniczny, często z przyczyn wieloletniego funkcjonowania kopalń i powstałych w ten sposób szkód, jest fatalny i obiekty te nie nadają się do remontu, a ich wyburzenie powinno nastąpić jak najszybciej.
- Budynek na św. Barbary został opróżniony, zabezpieczony i czeka na wyburzenie. Jego wyburzenie wywołało jednak konieczność wyburzenia również kolejnego budynku - tłumaczy prezydent. - To narastający w naszym mieście problem, z którym w najbliższych latach będziemy musieli się uporać. Wydaje mi się, że tych rozbiórek starych, niebezpiecznych kamienic nastąpi w następnych latach znacznie więcej niż myśleliśmy, ale tu chodzi o bezpieczeństwo ludzi i takie kroki należy podjąć.

Twoja reakcja na artykuł?

25
63%
Cieszy
3
8%
Hahaha
1
3%
Nudzi
3
8%
Smuci
2
5%
Złości
6
15%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group