Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2680
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Ta mapa służy mieszkańcom Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego

Poniedziałek, 4 marca 2019, 6:46
Aktualizacja: 10:39
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Ta mapa służy mieszkańcom Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego
Fot. KMP Wałbrzych
Dzięki wielomiesięcznej analizie zgłoszeń lokalnej społeczności naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa wiemy już, że spełnia ona swoje zadanie, a policjantom pozwala szybko i trafnie diagnozować oraz eliminować zagrożenia, co realnie wpływa na poprawę bezpieczeństwa wałbrzyszan oraz mieszkańców powiatu wałbrzyskiego. W ciągu ponad dwóch lat w naszym regionie internauci zgłosili poprzez aplikację blisko 6000 zagrożeń, a w całej Polsce ponad milion.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ruszyła na terenie województwa dolnośląskiego 5 października 2016 roku. Od tego czasu do końca lutego br. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu odnotowała 5940 zgłoszeń naniesionych przez obywateli na mapę. Po zweryfikowaniu ich przez funkcjonariuszy potwierdzonych zostało 3190 zagrożeń.

Najwięcej naniesionych przez ponad 2 lata zagrożeń, które mieszkańcy uznali za najbardziej uciążliwe dotyczyło:
- miejsc, w których przekraczana jest prędkość (2539),
- spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych (1155),
- nieprawidłowego parkowania (604),
- miejsc zagrożonych przestępczością narkotykową (371),
- dzikich wysypisk śmieci (248).

Przez dwa miesiące tego roku natomiast mieszkańcy Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego nanieśli na mapę zagrożeń najwięcej zgłoszeń w kategoriach dotyczących:
- miejsc, w których przekraczana jest prędkość (161),
- nieprawidłowego parkowania (33),
- dzikich wysypisk śmieci (27),
- spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych (19),
- niewłaściwej infrastruktury drogowej (13).

Statystycznie w całej Polsce zagrożenie na mapie nanoszone jest co niespełna półtorej minuty. Średnio co 5 minut zgłaszane jest zagrożenie dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości, czy też nieprawidłowego parkowania. Daje to średnio na dobę 1054 zagrożenia wskazywane przez użytkowników działających w trosce o wspólne bezpieczeństwo.

Przypomnieć należy zasadę działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzają każde zgłoszone zagrożenie. Następnie dokonywana jest pełna analiza ilości zgłoszeń w danym miejscu. W przypadku wielokrotnego ich potwierdzenia, patrole otrzymują do zadań stałych wytypowane rejony służbowe. Głównym celem działania policjantów w każdym przypadku jest całkowite wyeliminowanie zagrożeń dotyczących zakłócania bezpieczeństwa oraz porządku publicznego na terenie naszego miasta oraz całego powiatu wałbrzyskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
11%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group