Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2908
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Tablica pamiątkowa Mariana Jachimowicza

Sobota, 12 listopada 2016, 8:12
Aktualizacja: 9:04
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Tablica pamiątkowa Mariana Jachimowicza
Fot. Robert Bajek
Wczoraj przy ulicy Bardowskiego 20 w Wałbrzychu odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej Mariana Jachimowicza.

Urodzony w Schodnicy w powiecie drohobyckim Marian Jachimowicz większość życia spędził w Wałbrzychu. To właśnie tu, w Wałbrzychu tworzył swoje dzieła. Był poetą, eseistą, tłumaczem, założycielem i kierownikiem biblioteki. Z inicjatywy Fundacji Museion i Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód wałbrzyska Rada Miejska ustanowiła rok 2016 Rokiem Mariana Jachimowicza a koordynacją programu obchodów i wielu związanych z tym wydarzeń zajęła się Biblioteka pod Atlantami.

W ramach obchodów Roku Mariana Jachimowicza zorganizowano szereg imprez, takich jak między innymi Dni Mariana Jachimowicza, Pokój Poety, liczne konkursy, wystawy, konferencje, spektakle, warsztaty czy wycieczki. Wczoraj natomiast przy ulicy Bardowskiego 20, gdzie mieszkał Marian Jachimowicz, odbyło się odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej, dedykowanej poecie. Odsłonięcia tablicy dokonali Michał Dworczyk - Poseł na Sejm RP i Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group