Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2779
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Książ: Tajemnica zamku Książ

Czwartek, 1 września 2011, 18:05
Aktualizacja: 18:06
Autor: Sven
Wałbrzych/Książ: Tajemnica zamku Książ
Fot. Sven
Już 11 września poznamy jedną z największych tajemnic zamku Książ. Jeszcze nie wiemy na czym ona polega, ale wiemy, że każdy z Was może przyczynić się do jej odkrycia.

„Tajemnica zamku Książ” to gra fabularna na którą wraz z organizatorami zapraszamy w niedzielę, 11 września do Książa. Akcja rozgrywa pod koniec II wojny światowej, a zabawa polega na odnalezieniu koperty z tajemniczą zawartością. Aby ją odszukać trzeba będzie wykonać określone zadania, odpowiedzieć na pytania, nie dać się zwieść fałszywym podpowiedziom. Zwycięzcy mogą liczyć na interesujące nagrody, które organizatorzy również trzymają w tajemnicy.

Teren poszukiwań będzie dosyć duży. Obejmuje sporą część zamku i tereny wokół niego. Eksploratorom, których będzie około 120 przeszkadzać będą agenci gestapo, a pomagać polscy partyzanci, więźniowie przetrzymywani przez hitlerowców na terenie posiadłości. Nigdy jednak do końca nie będzie wiadomo z kim mamy do czynienia.

Aby odnieść sukces w grze trzeba wykazać się wiedzą o zamku i jego tajemnicach. Osoby, które chcą wziąć udział w grze powinny już teraz stworzyć zespół składający się od 2 do 4 członków. Najmłodsi muszą mieć co najmniej 14 lat, a w zespole musi być co najmniej jedna osoba pełnoletnia.

Zapisywać się można już teraz pisząc na adres: tajemnica@exploring.pl. Szczegółowy regulamin znajduje się pod adresem: http://www.um.walbrzych.pl/strony/do_druku/aktualnosci/2011/08/041-02.pdf
Gra zorganizowana przez Biuro Promocji Miasta Urzędu Miejskiego zostanie przeprowadzona przez firmę Exploring Events. Gry tej firmy zrobiły już furorę na terenie całego kraju, m.in. w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu, gdzie gracze usiłowali oczyścić z zarzutu morderstwa słynnego Eberharda Mocka, bohatera powieści Marka Krajewskiego. Współorganizatorami są: Przedsiębiorstwo „Zamek Książ”, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu oraz restauracja „Brama”.

Pozostaje więc zaopatrzyć się w wygodne buty, zebrać zespół, odkurzyć całą posiadaną wiedzę na temat Książa, szczególnie w kontekście II wojny światowej, zapoznać się regulaminem, wysłać zgłoszenie i stawić się w Książu 11 września o godzinie 10:00. Przygoda czeka!

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group