Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 6465
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Tajemnice "pyskówek"

Środa, 3 listopada 2021, 6:35
Aktualizacja: 8:06
Autor: red
Wałbrzych: Tajemnice "pyskówek"
Fot. Waldemar Łomża
Tajemnice „pyskówek”, czyli specjalnych lalek i improwizacji. WOK zaprasza na warsztaty z aktorem Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

Wałbrzyski Ośrodek Kultury zaprasza na cykl warsztatów, które poprowadzi Paweł Kuźma, aktor Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Na zajęciach najmłodsi poznają magię teatru lalek, dowiedzą się, jak animować i tworzyć własne lalki. Młodzież i dorosłych aktor zaprasza na warsztaty teatralno-improwizacyjne.

Najważniejsza będzie dobra zabawa, przekonuje aktor wałbrzyskiego teatru. Najmłodsi na specjalnych warsztatach będą mogli poznać tajniki sztuki lalkarskiej, dowiedzieć, się, że teatr lalki to nie tylko kukiełki.

– Będę pokazywał magię teatru lalek, uczył animowania i tworzenia własnych lalek z domowych produktów. Będą to „pyskówki”, czyli lalki animowane, które kłapią mniej więcej jak mupety. Będziemy się dobrze bawić – zapewnia Paweł Kuźma.

Młodzież Wałbrzyski Ośrodek Kultury wspólnie z aktorem prowadzącym warsztaty zaprasza na spotkania aktorsko-improwizacyjne.

– Młodzież będzie mogła skosztować improwizacji teatralnej. Będą gry i zabawy improwizacyjne. Zadania postawione przed uczestnikami. W czasie takich improwizacji z ludzi wychodzi niesamowita kreatywność – dodaje prowadzący zajęcia.

Zajęcia będą rozwijać umiejętności aktorskie, ale mogą się przydać każdemu, kto musi występować publicznie, ma problemy z przemawianiem czy po prostu chce czuć się pewniej w codziennych sytuacjach.

– Te warsztaty pomagają wszystkim. Od osób, które chcą być na scenie, poprzez nauczycieli, rodziców. Improwizacja wszędzie się przydaje. Idziemy do urzędu coś załatwić to dobrze w pewnych momentach poimprowizować – dodaje Kuźma.

Warsztaty teatralno-lalkarskie to propozycja dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Warsztaty teatralno-improwizacyjne skierowane są dla wszystkich powyżej 13 roku życia. Zajęcia prowadzone będą w poniedziałkowe popołudnia w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Starej Kopalni.

Zapisy i szczegóły dostępne na wok.walbrzych.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
1
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group