Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 3586
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Talenty Azji dla księżnej Daisy

Środa, 26 czerwca 2019, 6:44
Autor: red
Wałbrzych: Talenty Azji dla księżnej Daisy
Fot. organizatorzy
Koncert „Talenty Azji dla księżnej Daisy” to wyjątkowe wydarzenie z okazji 146 rocznicy urodzin słynnej wałbrzyskiej arystokratki oraz siódmej rocznicy powstania Fundacji Księżnej Daisy von Pless. Wystąpią młodzi artyści z Japonii, Chin, Tajlandii i Wietnamu, a wśród gości honorowych znajdzie się prawnuczka księżnej Daisy, hrabianka Felicitas von Hochberg. Liczba miejsc ograniczona!

Młodzi muzycy klasyczni z Azji są zwycięzcami of Chiangmai Ginastera International Music Competition w Tajlandii, a opiekunem artystycznym wydarzenia współpracująca z Zamkiem Książ i Fundacją Daisy słynna, japońska pianistka Atsuko Seta, zamieszkała od roku w Szczawnie-Zdroju. Zapraszamy do poznania wyjątkowych gości, którzy w najbliższy piątek podzielą się swoimi talentami, aby upamiętnić księżną Daisy.

Yuiko Akashi ma 13 lat i pochodzi z Japonii. Podczas Chiangmai Ginastera International Music Competition w 2018 roku zdobyła złoty medal w kategorii Junior. Yuiko gra na flecie u Sabine Seyfert od szóstego roku życia. Wygrała kilka konkursów, takich jak druga nagroda (pierwsza bez oceny) na Japan Classic 2016, druga nagroda West Virginia International Flute Symposium (USA) 2017, złoty medal 9. Concorso Music arte 2018, 2. nagroda w konkursie Flute Festival Singapur 2018,1. nagroda Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Ciang Mai Ginastera i konkursu 2018, III Nagroda Studenckich Konkursów Muzycznych Japan Junior High Tokyo 2018 itd.Yuiko mieszka z rodzicami w Bangkoku od 2015, gdzie na tamtejszej giełdzie pracuje jej ojciec. Jest w ósmej klasie w International School of Bangkok.

Yikai Ma ma 13 lat i pochodzi Chin, podczas Chiangmai Ginastera International Music Competition w 2018 zdobył srebrny medal w kategorii Junior. Młody Pianista, Yikai Ma, urodził się w Wuxi, Jiangsu w Chinach w 2006 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 5 lat.Przez 8 lat wysiłków Yikai wygrał wiele konkursów muzycznych na poziomie krajowym i międzynarodowym. Takich jak Diamentowa Nagroda w 8. Międzynarodowym Festiwalu Młodzieży w Hongkongu; I nagroda w konkursie pianistycznym „Pearl River” 2015 w Jiangsu w Chinach; II nagroda 7. Konkursu Pianistycznego Steinway (Wschodnia część Regionu Chin) oraz II nagroda i Nagroda Specjalna Ginastera w Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Ginastera i Konkursie (Grupa B) w 2018 r., Chiangmai, Tajlandia. Ostatnio Yikai otrzymał Złotą Nagrodę na Konkursie Pianistycznym Golden Key Music Festival w Nowym Jorku, USA, co doprowadziło go do udanego debiutu w Carnegie Hall wiosną 2019 roku. Jego nowy album CD ukaże się latem 2019 roku. Będąc dobrym matematykiem i zainteresowanym informatyką, Yikai jest studentem pierwszego roku Wuxi Foreign Language Middle School i reprezentował szkołę i miasto w różnych działaniach związanych z komunikacją muzyczną i występami.

Cao Hoang Linh ma 12 lat i pochodzi z Wietnamu i gra na skrzypcach. Cao Hoang Linh urodził się 15.12.2006 r. Od 2014 roku studiował grę na skrzypcach u nauczyciela Do Xuan Thang w Wietnamskiej Narodowej Akademii Muzyki. Jako student uważany jest za jednego z najlepszych w dziale smyczków. Otrzymał wysokie pochwały od nauczycieli i specjalistów za swoje występy. W 2016 i 2017 roku Cao Hoang Linh otrzymał pełne stypendium na International Music Sessions (IMS), letnim obozie muzycznym w La Jolla i New York Sessions, USA. W 2017 roku Cao Hoang Linh studiował w String Summer Institute na University of North Texas, gdzie był uczniem profesor Julii Bushkovej. W obu miejscach był również oceniany jako obiecujący młody talent dzięki swoim imponującym występom. Cao Hoang Linh wziął udział w wielu międzynarodowych konkursach muzycznych i osiągnął wiele sukcesów, mi.n zdobył pierwszą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Chiangmai Ginastera (Tajlandia); Cao Hoang Linh występował z orkiestrami w Wietnamie. Był zaszczycony zaproszeniem do występu w brytyjskiej Royal Albert Hall (Londyn, Anglia) w kwietniu 2019 roku.

Chinnawat Themkumkwun ma 24 lata i pochodzi z Tajlandii. Urodził się 3 lipca 1994 r. W Bangkoku w Tajlandii. Zaczął grać na gitarze klasycznej, kiedy miał 5 lat. W 2010 roku został przyjęty do programu Young Artist Music w College of Music na Uniwersytecie Mahidol i studiował grę na gitarze klasycznej z Nalin Komentrakarn. Ukończył program Young Artist Music z nagrodą Excellent Student Award z najwyższym GPA. Od 2013 roku kontynuował studia licencjackie i studiował gitarę klasyczną u dra Paula Cesarczyka i dra Rattanai Bampenyou. Ukończył Bachelor of Music (Classical Music Performance) z wyróżnieniem pierwszej klasy. Zdobył ponad 30 nagród w konkursach muzycznych. Chinnawat otrzymał stypendia ASEA-Uninet (grant Ernsta Macha) na naukę gry na gitarze klasycznej w Mozarteum Uniwersytetu w Salzburgu w Austrii u prof. Marco Tamayo od października 2017 r.

Atsuko Seta- japońska pianistka urodzona w Osace w 1955r. W 1977 ukończyła „Osaka Kyoiku University” w klasie fortepianu. W 1978r. ukończyła studia podyplomowe u argentyńskiego pianisty Edwarda Delgado, dzięki którym rozpoczęła się jej międzynarodowa kariera pianistyczna. W 1982r. odbyła Letnie Kursy Muzyczne w Wiedniu, ukończyła także kursy mistrzowskie w Sion ( Szwajcaria) u Friedricha Wilhelma Schnurra w 1991r., w 1995r. studiowała w Kyoto France Music Academy, a w 1996r. ukończyła kurs mistrzowski w Flaine International Music Academy we Francji. Pianistka występuje w Europie, Azji i USA; często gościła w Polsce, 1993r. zdobyła tytuł najlepszej solistki na Ogólnopolskim Konkursie Towarzystwa Muzycznego. Od 1997 roku koncertuje regularnie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu prezentując wielkie dzieła koncertowe z literatury fortepianowej. Wykonuje także recitale fortepianowe i koncerty kameralne. W 2003r. otrzymała nagrodę Klubu Krytyków Muzycznych dla najbardziej aktywnej artystki w Zachodniej Japonii, a w 2004r. otrzymała Specjalną Nagrodę Ginastera we Włoszech. Atsuko Seta występuje w wielu słynnych salach koncertowych, m. in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku. W 2003r. i 2004r. występowała z Libańską Międzynarodową Orkiestrą Symfoniczną, jako pierwsza japońska pianistka. W tym samym czasie zagrała szereg koncertów charytatywnych na rzecz dzieci azjatyckich. Od marca 2018 mieszka na stałe w Szczawnie-Zdroju.

Program :

1. Yuiko Akashi ( Gold Medalist 2018 ) - Flute / Japan
C. Ph.E.Bach : Duet for Flute and Violin H.598 ( Violin. Kotoko Akashi )
C. Chaminade : Concertino for Flute Op.107 ( Piano. Atsuko Seta )

2. Ma Yikai ( Bronze Medalist 2016 & Silver Medalist 2018 ) - Piano / China
F. Chopin : Scherzo No.2 Op.31

3. Cao Hoang Linh ( Gold Medalist 2016 ) - Violin / China
F. Mendelssohn : Violin Concerto Op.64 1st mov. ( Piano. Atsuko Seta )

4. Chinnawat Themkumkwun ( Best Thailand Prize 2016 ) - Guitar / Thailand
Agustin Barrios Mangore : I Julia Florida II Vals op.8, no.4
Fernando Sor : 6 Airs Choisis de l’opera Mozart
Roland Dyens : Fuoco from Libra Sonatine

5. Atsuko Seta ( Artistic Director of CHIMF ) - Piano / Japan
F.Liszt : La Campanella.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group