Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 1737
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tańcz, śpiewaj, osiągaj sukces!

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 10 września 2010, 19:47
Aktualizacja: 19:48
Autor: Michał Cisło
ZPiT "Wałbrzych" to kolejne pokolenia nowych artystów
Fot. red
Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”, folklorystyczna wizytówka Wałbrzycha, po raz kolejny ogłasza nabór do swoich szeregów. W tym roku, oprócz sekcji tanecznej, ma powstać zupełnie nowa, której oferta również skierowana jest do dzieci i młodzieży.

Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” istnieje od ponad 50 lat. Zainteresowanie grupą wzrasta z roku na rok, a wszystko, jak zapewnia Arkadiusz Simm, dyrektor zespołu, jest wynikiem dobrej atmosfery.
- Dajemy możliwość zagospodarowania swojego czasu, posiadania określonego celu i dążenia do niego, rozwijania się. Początkowo niektóre dzieci są sceptycznie nastawione do tego, ale jak wracają po wakacjach do szkoły i opowiadają później kolegom, że występowały np. w Brazylii, to zmienia się ich podejście.

W latach ubiegłych do wałbrzyskiego Zespołu Pieśni i Tańca zgłaszało się nawet po kilkadziesiąt osób – począwszy od dzieci w wieku przedszkolnym, a na studentach kończąc. Arkadiusz Simm nie ukrywa, że chciałby powtórzyć ten wynik.
- Oferujemy dzieciom i młodzieży w każdym wieku 1,5-miesięczny kurs pod okiem specjalistów, gdzie będą mogły rozwijać swoje umiejętności w tańcu popularnym, latynoamerykańskim i standardowym. Dopiero później okaże się, czy trafią one do grupy reprezentacyjnej. Mam nadzieję, że będzie to około 20 osób.

W tym roku, oprócz sekcji tanecznej, ma powstać zupełnie nowa – wokalna. Występy miałyby się odbywać w Teatrze Zdrojowym, w kościołach, na uczelniach.
- Chcielibyśmy stworzyć Chór Zespołu Pieśni i Tańca. Na koncerty tego typu jest duże zapotrzebowanie - dodaje.

Grupa Arkadiusza Simma planuje w najbliższym czasie wystąpić na wałbrzyskim rynku, w Mieroszowie na otwarciu hali sportowo-widowiskowej oraz w Czarnym Borze, na święcie pieroga. Na przełomie września i października planowany jest również wyjazd na Ukrainę, gdzie polskimi śladami, zespół poznawać będzie polską historię. Ma być to swojego rodzaju sentymentalna podróż.

Szczegóły dotyczące naboru: Wałbrzyski Ośrodek Kultury z siedzibą na Białym Kamieniu, (74)666-42-60.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group