Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 4114
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Targi trwają w najlepsze

Sobota, 23 kwietnia 2022, 8:23
Aktualizacja: 9:26
Autor: red
Wałbrzych: Targi trwają w najlepsze
Fot. Bartłomiej Nowak
Blisko 70 atrakcji uczestniczy w Otwarciu Sezonu Turystycznego na Dolnym Śląsku, który przygotowała Dolnośląska Organizacja Turystyczna z wałbrzyską Starą Kopalnią.

To jest prawdziwa turystyczna wizytówka naszego regionu w jednym miejscu. Takiego przeglądu dolnośląskich obiektów i miejscowości jeszcze w Wałbrzychu nie było. Na terenach zewnętrznych powstało miasteczko, w którym swoje oferty, ale także warsztaty, zajęcia i animacje prezentować będą m.in. okoliczne uzdrowiska, Twierdza Srebrna Góra, Hydropolis, Zamek Czocha, Centrum Historii Zajezdnia, czy miasto Karpacz.

Na placu wokół budynków kopalni stoi również scena, a na niej zobaczymy m.in. prezentacje poszczególnych atrakcji, wykłady i warsztaty a także koncerty. Na scenie pojawią się z koncertami artyści Vertigo Jazz Club Wrocław - Paulina Gołębiowska i Tomasz Krajewski ze swoimi zespołami a zatańczą Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych oraz Blue Dance Crew. Wśród odwiedzających kopalnię znajdą się również popularni blogerzy turystyczni, a na scenie pojawią się m.in. AHOJ! Przygodo z prezentacją Paszportu Młodego Odkrywcy. Pełną listę wystawców oraz program wydarzenia znajdą Państwo na https://www.waszaturystyka.pl/dolny-slask-otwiera-sezon-w-walbrzyskiej-starej-kopalni/. Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji i aktywności dla dzieci i dorosłych. Dla gości planujących odwiedzić kopalnię warto nadmienić że przygotowana jest specjalna oferta instytucji wspólnie z Kolejami Dolnośląskimi. Przyjeżdżając pociągiem przewoźnika do kopalni, powrót do domu jest gratis. Wystarczy pokazać aktualny bilet ze zwiedzania Starej Kopalni, która podczas imprezy jak najbardziej będzie zapraszać na swoją trasę turystyczną razem z przewodnikami. Wstęp na Otwarcia Sezonu Turystycznego będzie bezpłatne, jednak jeśli planują Państwo zwiedzanie kopalni – warto zakupić bilety już dziś na stronie www.starakopalnia.pl

Twoja reakcja na artykuł?

6
40%
Cieszy
6
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group