Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3151
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: TBS buduje w Mieroszowie

Wtorek, 23 sierpnia 2022, 8:33
Aktualizacja: 9:15
Autor: red
REGION, Mieroszów: TBS buduje w Mieroszowie
Fot. użyczone
Kilka dni temu informowaliśmy o nowo oddanych mieszkaniach w Mieroszowie. Dziś zachęcamy do zamieszkania w sercu malowniczo położonego Mieroszowa. Dziesięć mieszkań o wysokim standardzie czeka.

Mieroszów to malowniczo położona u podnóża Gór Suchych dolnośląska miejscowość. To w sercu tego miasteczka, na rynku powstał budynek, w którym znajduje się dziesięć mieszkań o wysokim standardzie i jeden lokal użytkowy. Wkrótce pojawią się tam pierwsi mieszkańcy. Wolne lokale wciąż są. To jedna z wielu inwestycji realizowanych przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Kamiennej Górze.

- Standard jest bardzo wysoki. Mieszkania mają centralne ogrzewanie, wentylację, są gustownie wykończone. W budynku znajdują się także dwa garaże. Na parterze jest miejsce na lokal usługowy - mówi Władysław Niemas, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego Kamienna Góra.

Zadowolenia z zakończenia inwestycji nie kryje burmistrz Mieroszowa, Andrzej Lipiński. To jednak nie koniec.

- Kolejne wyzwanie mieszkaniowe przed nami - mówi burmistrz Mieroszowa, Andrzej Lipiński.

To przebudowa sąsiedniego budynku, przy Placu Niepodległości 20. Jest już projekt, są uzgodnienia z konserwatorem zabytków. Prace mają ruszyć na przełomie 2022 i 2023 roku. Gmina Mieroszów jest jednym z udziałowców Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Kamiennej Górze. To właśnie w mieroszowskim urzędzie lub w TBS można ubiegać się o wolne mieszkania w sercu malowniczego miasteczka. Na gospodarza czeka także lokal użytkowy.

- Każda taka inwestycja, która przyciąga lub zatrzymuje mieszkańców w naszym powiecie jest na wagę złota. Powiat wałbrzyski jest niezwykle atrakcyjny. Ma bardzo bogatą ofertę kulturalną, sportową, posiada znakomitą infrastrukturę, można tu znaleźć atrakcyjne miejsce pracy. Zależy nam na obecnych i nowych mieszkańcach – mówi Jarosław Buzarewicz, radny powiatu wałbrzyskiego.

Dlaczego Mieroszów? W dwadzieścia minut można dojechać stąd samochodem do Wałbrzycha. Miasteczko położone jest także tuż przy samej granicy z Czechami.

Twoja reakcja na artykuł?

2
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
63%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group