Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 5696
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Te 5 filarów działa

Niedziela, 6 marca 2022, 6:48
Autor: red
Wałbrzych: Te 5 filarów działa
Fot. WSSE "Invest Park"
WSSE "Invest Park" opracowała, a obecnie wdraża 5 filarów bardzo ważnego tematu: pomocy dla naszych sąsiadów z Ukrainy.

WSSE ogłosiła przekazanie wsparcia w wysokości aż 300 tys. zł - to pierwszy filar.

- Dziękujemy radzie nadzorczej WSSE i Ministerstwu Rozwoju i Technologii za zaangażowanie w sprawne przeprowadzenie procedury przekazania środków w zgodzie z obowiązującym w naszej Spółce ładem korporacyjnym. Cieszymy się, że możemy włączyć się w działania pomocowe polskiego rządu. Z pewnością nie będzie to nasze ostatnie słowo - mówi prezes zarządu WSSE „INVEST-PARK” Piotr Wojtyczka.

Jak dodawał wiceprezes WSSE „INVEST-PARK” dr inż. Paweł Kurtasz: - W ten sposób zmaterializuje się pierwszy z pięciu planowanych przez nas filarów pomocy dla Ukrainy. Cały czas pracujemy na pełnych obrotach nad wdrażaniem kolejnych rozwiązań pomocowych.

W ramach filaru nr 2 WSSE przeznaczyła część nieruchomości potrzebującym zza naszej wschodniej granicy. Pierwsze rodziny już zamieszkały w nieruchomościach należących do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK". Pracownicy WSSE starają się, aby uchodźcy czuli się u nas jak najlepiej. Spakowano ich i przyszykowano transport z darami, zebranymi wśród pracowników, najemców i partnerów WSSE - to filar nr 3. Teraz m.in. Prezes Piotr Wojtyczka zawiezie zebrane wsparcie do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, skąd trafią one do kilku szpitali na zachodniej Ukrainie. Łącznie to aż kilkanaście kartonów zebranych, posortowanych, załadowanych i przetransportowanych przez dzielnych współpracowników z Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”. Teraz trwają intensywne prace nad filarami 4 i 5, z których cześć weszła już w życie i funkcjonuje, a część jest w przygotowaniu.

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
17%
Złości
2
33%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group