Środa, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 3171
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Teatr Dramatyczny z Paszportem Polityki

Środa, 19 stycznia 2011, 10:53
Aktualizacja: 17:05
Autor: red
Wałbrzych: Teatr Dramatyczny z Paszportem Polityki
Fragment spektaklu "Niech żyje wojna!!!" w reżyserii Moniki Strzępki
Fot. red
Jedna z istotniejszych nagród przyznawanych w dziedzinie kultury, a mianowicie Paszporty Polityki, trafiła do Wałbrzycha.

W kategorii Teatr nominowani byli: Paweł Demirski i Monika Strzępka z Wałbrzycha, Wojciech Kościelniak oraz Sebastian Majewski również reprezentujący Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu.

Paszporty Polityki trafiły do Demirskiego i Strzępki za konsekwentnie rozwijany projekt teatru krytycznego. Za odwagę mówienia więcej i ostrzej, niż chcielibyśmy usłyszeć. Za żywiołową teatralność łamiącą bariery „dobrego smaku” na rzecz „dobrego myślenia”.

Paweł Demirski urodził się w 1979 roku w Gdańsku, dramatopisarz. Studiował architekturę na Politechnice Gdańskiej oraz dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Wrocławskim.

Monika Strzępka urodziła się w 1976 roku w Tuchowie pod Tarnowem. Reżyserka, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie.

Współpracują od 2007 roku. Wtedy zaprezentowali pierwszy wspólny spektakl „Dziady. Ekshumacja”. Najważniejsze przedstawienia stworzyli w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu: „Był sobie Polak Polak Polak i diabeł”, „Diamenty to węgiel, który wziął się do roboty”, „Niech żyje wojna!!!” oraz „Był sobie Andrzej Andrzej Andrzej i Andrzej”.

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group