Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 4151
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Teatr Dramatyczny zaprasza

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 3 stycznia 2012, 14:00
Aktualizacja: 15:01
Autor: RED
Kamasutra
Fot. użyczone
Kto miał inne plany sylwestrowe niż premiera spektaklu „Kamasutra. Studium przyjemności” może tę zaległość nadrobić już dzisiaj.

Właśnie dzisiaj, we wtorek o godzinie 19:00 na dużej scenie będzie można obejrzeć nową propozycję Teatru Dramatycznego, której premiera przy pełnej widowni odbyła się w sylwestrowy wieczór.

Autorzy sztuki tak mówią o swoim dziele:

„Kamasutra. Studium przyjemności” to spektakl eksplorujący różne formy zmysłowości. Nie ograniczają się one jedynie do sfery erotyki, ale związane są również z sensualnym wymiarem życia: jego stylem i estetyką. Twórcy konfrontują się z kliszami i stereotypami związanymi z seksualnością i cielesnością, by wyjść poza pole ich oddziaływania i wypracować nowe sposoby przedstawiania doświadczenia erotycznego, w którym nie ma miejsca na negatywność, mrok, rozdzierające poczucie niespełnienia i bólu. Starają się odkryć inną ekspresję erotyczną i inne języki mówienia o erotyce, w których nie byłoby miejsca na traumę i poczucie braku. W spektaklu akcent pada na kontemplacyjną afirmację wielowymiarowych doświadczeń zmysłowych, na rozmaitość stylów manifestowania się intymności, na wielość języków wytwarzających seksualność. W kole miłości jest miejsce i dla katolickiej kamasutry, i dla wyrafinowanych performensów estetycznej pary libertynów ze świata Colette, i dla zrecyklingowanych figur Don Juana i Casanovy, nie mówiąc już o cokolwiek dziwnej hybrydzie orientalizmu i europejskości, jaką stanowi postać Kurtyzany.

Reżyseria – Weronika Szczawińska
Dramaturgia – Bartosz Frąckowiak, Weronika Szczawińska
Scenografia i kostiumy – Izabela Wądołowska
Muzyka – Krzysztof Kaliski

Natomiast w najbliższy weekend, 7 i 8 stycznia przypomnimy sobie jedną z ubiegłorocznych premier – „Dynastię”.

Spektakl jest próbą rozmontowania mitu „Dynastii“ – serialu kształtującego na długie lata gusta oraz obraz bogactwa i życiowego standardu. Twórcy skupiają się na podważeniu konserwatywnego – republikańskiego modelu świata, w którym motorem ludzkiego działania jest pomnażanie kapitału oraz wzbogacanie narodowej gospodarki. Autorzy przeciwstawiają sobie: świat Dynastii i rzeczywistość - choroby, luksus i wykluczenie, Denver i Czarodziejską Górę.

Reżyseria i opracowanie muzyczne – Natalia Korczakowska
Scenografia – Anna Met
Dramaturgia – Paweł Dobrowolski

7.01.2012, sobota - 19:00
8.01.2012, niedziela - 18:00

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group